PDA

Zobacz pełną wersję : MarketPlace na stronie głównej



ttynior
05-08-2009, 22:21
Witam wszystkich,

Jako nowy użytkownik dopiero przyswajam wiedzę o Joomli.
Pytanie może wydawać się banalne ale dla kogoś kto stara się dopiero czegoś nauczyć bardzo istotne.
Otóz zacząłem tworzyć stronke gdzie chce wyświetlać spis kwater wraz ze zdjęciami z podziałem na regiony tzn. góry, morze, itd
Moje pytanie wygląda następująco:
Jak mogę zrobić żeby moduł marketplace ktory wybrałem do tego zadania wyświetlał listę ogłoszeń ( np 20 na stronie ) juz na stronie głównej a jednocześnie w main menu zrobić odsyłacze do w/w kategorii żeby uproscić filtrowanie.
Drugie pytanie czy któs może mógłby mi powiedzieć jak zrobić formularz do wyszukiwania kwatery pod względem miejsca/regionu i nazwy np.

Jeśli źle wybrałem moduł do tego prosze doradźcie mi coś będę naprawdę wdzięczny za każdą cenną radę

idek
06-08-2009, 01:18
marketplace to komponent, moduły mają dużo mniejsze możliwości... ale rozróżnianie przyjdzie Ci z wiekiem i doświadczeniem, każdy miał chyba z tym probelmy...

dla Ciebie najlepszym materiałem do nauki może być wiki.joomla.pl - zgromadzono tam sporo ciekawych artykułów dla osob rozpoczynającyh swoją przygodę z J!

zainteresuj się "domyślną pozycją" w menu, żeby marketplace pojawiał się na srtronie glownej..

a co do wyszukiwania, to akurat na tym komponencie się nie znam, ale poczytaj czy ma on jakiś dodatek lub moze od razu ma zintegrowaną wyszukiwarke..

powodzenia

ttynior
06-08-2009, 13:19
Dzięki za odpowiedź wiem że jeszcze sporo pracy przede mną
ale od czegoś trzeba zacząc.:)

Mam na oku jeszcze SOBI2 podobno jest bardzo ciekawą propozycją
więc może zanim zacznę rozbudowywać tą moją stronke spróbuje sprawdzić tą możłiwość

idek
06-08-2009, 16:42
no no.. SOBI jest bardzo ciekawe i nadaje sie do bardzo wielu zastosowań:)

ttynior
07-08-2009, 13:50
Czyli rozumiem że masz dobre zdanie o SOBI i może warto sprobować w tym zrobić to o czym mówimy??
Dzisiaj sobie to dorzuce i sprobujemy co to potrafi:)
Może będzie bardziej czytelny dzieki.

idek
07-08-2009, 15:52
jeśli mogę się pochwalić, to wlasnie podobne rozwiązanie zrobiłem dzięki SOBI tutaj: www.Bieszczadzkie.info/katalog.html więc jak najbardziej Ci go do tego polecam

na wiki.joomla.pl jest sporo napisane o tym komponencie, wiec sobie może poczytaj tam też

ttynior
07-08-2009, 20:49
Nie no pełen szacun bardzo podoba mi się stronka i nie ukrywam że zawiera pewne
funkcjonalnosci które właśni mi się przydadzą.
Mam nadzieje że mogę liczyć na pewną pomoc w stworzeniu czegos na takim poziomie.:)