PDA

Zobacz pełną wersję : ZOO [pl] - komponent do katalogów i nie tylko



PeFik
06-08-2009, 16:31
Częściowe spolszczenie do komponentu ZOO (yootheme.com (http://zoo.yootheme.com/)) - do wersji 1.0.6 i starszej:
front - 100%
admin - 60-70%W razie czego: warto również podmienić XML - gdyby były problemy

Bonus: paczka zawiera także inne języki, instalacja przez FTP/NinjaXplorer/eXtplorer (czyt. ręczna)

Uwagi: Na stronie producenta są 2 wersje darmowa (lite) i płatna, to tłumaczenie było robione dla wersji płatnej, ale myślę że będzie okey także dla tej darmowej. Nie podmieniałbym jednak dla wersji LITE pliku XML (!) załączonego, żeby nie było, że nie pisałem.

p.s.
dziękuje za to że nadal kupujecie książki mimo wakacji/urlopów (patrz stopka) :) i czytacie blogi (http://blog.elimu.pl)

PeFik
11-08-2009, 01:22
Nowa ulepszona wersja tłumaczenia j/w

plik .xml - dodany w razie czego, jakby komuś nie chciał pokazać PL

DragonWorld
08-11-2009, 23:57
Dzięki mistrzu :)
Działa z zoo 1.0.3

marco
10-06-2010, 08:59
Witam
Ma ktoś może tłumaczenie do wersji 2.0 ?

Pozdrawiam

PeFik
10-06-2010, 09:00
Jest do pobrania na stronie ZOO -> ZOO 2.0 Language Pack. (http://www.yootheme.com/member-area/downloads/item/zoo-20/zoo-20-language-pack)
Mogłeś sprawdzić nim zapytałeś... ojoj

marco
10-06-2010, 09:06
no tak ... nie wiem czemu błędnie założyłem że tam akurat nie ma

edit:
sorki, przeglądałem starszy plik z tłumaczeniami, zapisany w innym miejscu

moonwalker007
28-07-2010, 09:49
Mam szybkie pytanie... po utracie pracy joomla okazała sie dla mnie deską ratunku. Dostałem zlecenie na stronkę, użyłem ZOO - wszystko jest fajnie tylko klientowi nie podobaja się "anglośmieci" (jego wyrażenie) Jak się klika po tagach jest nieprzetłumaczone "Items tagged... (nazwa taga)" To samo alfabecik na górze - klikasz a i widzisz:"Items tagged with a"
Pod produktami wyświetlającymi się w każdej z kategorii jest "show details" - przejrzałem pliki językowe zoo oraz joomli - i nic. Gdzie tego ustrojstwa szukac???

ZOO 2.0 ściągnięte wraz ze spolszczeniem od Yoothemes. Weźcie pomóżcie bo mi maruda nie chce odpuścic....

mjmartino
28-07-2010, 12:18
Trzeba szukać w samych plikach zoo
Najwidoczniej nie są wyciągnięte do plików językowcach

moonwalker007
28-07-2010, 13:50
Tak podejrzewam od początku - tyle że zoo ma trochę tych plików - nie wiem czy jako fraza to będzie występowac - czy składa sobie ze słówek.. trochę zaglądałem w pliki - ale przyznam że chaotycznie dośc - bo nie mam zielonego pojęcia gdzie szukac....

a_m
28-07-2010, 14:01
pierwsza fraza jest m.innymi w pliku language/pl-PL/pl-PL.mod_zootag.ini - nie wiem czy poprawienie tego pliku Ci pomoże

moonwalker007
28-07-2010, 18:31
Niestety nie widzę w ini żadnych nieprzetłumaczonych fraz - co do komunikatu po kliknięciu na którąś z literek alfabetu jest "Items starting with ..." - nie "tagged". Kliknięcie taga daję komunikat jak pisałem "Items tagged..", no i ten nieszczęsny "show item". Może macie namiary na kogoś naprawdę "obkutego"? Inne fora? Dopiero zaczynam w sumie wgryzac się w joomlę i od razu los mi dał silnego kopa cobym wylądował w głębokiej wodzie...

zwiastun
28-07-2010, 18:48
1. Poszukaj sobie na wiki informacji na temat diagnozowania języka.
2. Zdarza się, że nie wszystkie napisy zostały ujęte w kod umożliwiający tłumaczenie - trzeba je wówczas odnaleźć w skrypcie i dodać JText_....

moonwalker007
28-07-2010, 22:30
Dzieki za podpowiedź - okazało się że wogóle nie mam pliku PL odpowiedzialengo za te frazy - choć diagnostyka wykazała iż taki plik został wczytany... Podmieniłem tłumaczenia w wersji GB - niby wszystko jest jak trzeba. Wiem jednak że to raczej kiepskie rozwiązanie - powinienem utworzyć po prostu plik PL, czy raczej szukać "ducha"?

a_m
28-07-2010, 22:40
powinieneś skopiować do katalogu z naszym j. pliki pl-PL, które są dostępne w paczce językowej dla zoo

nikaraqula26
23-10-2010, 23:51
Witam, sory, że odgrzebuje, ale nie mogę znaleźć gdzie indziej.Mam pytanie: w którym folderze/miejscu mam podmienić plik na język polski?

marciniszyn
24-10-2011, 12:48
Witam, skopiowałem pliki językowe do odpowiednich folderów i wciąż komponent nie zmienia poleceń na język polski
- wyczyściłem pliki cookie,
- sprawdziłem kilka razy poprawność folderów językowych,
- używam joomla 1.7
pliki językowe skopiowałem stąd - http://www.yootheme.com/member-area/downloads/category/zoo-2-17

wyświetlają się np takie polecenia SELECT_APP_TO_CREATE_INSTANCE

proszę o pomoc, wskazówki w rozwiązaniu problemu

---------- Post dodany o 09:48 ---------- Poprzedni post był o 09:46 ----------

dodam, że skopiowałem:
pliki z "apps" do odpowiednich media/zoo/applications/APPNAME
pliki z "zoo" do odpowiednich language i administrator/language

grzybiarz
07-03-2012, 16:55
Witam. Odkopuję, ale mam taki problem, że gdzie nie napiszę to zero odzewu. I może tu akurat ktoś będzie znał odpowiedź.
Czy wpisy z katalogu tegoż komponentu, można dodać do profilu CB? Chcę zrobić katalog gier, w CommunityBuilder zakładkę "moje gry". A tam wpisy jakie sobie dodamy z katalogu gier. Jest to możliwe używając ten komponent?

motaba
17-05-2013, 11:33
Pojawił się u mnie taki problem gdy instalowałem dodatek w środowisku lokalnym. Po przeniesieniu na serwer problem zniknął