PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odblokowaniem globalnym



spawn
07-08-2009, 12:35
Od niedawna przejąłem stronę internetowa pewnej firmy i poproszono mnie abym odblokował poblokowane artykuły ale niestety nie mogę tego zrobić ponieważ nie mam u siebie zakładki "odblokowanie globalne" albo jakiekolwiek "odblokowanie". Muszę dodawać nowe rzeczy na stronę a nie mam dostępu do jej kluczowych części co ma robić ? Jestem zalogowany jako administrator a i tak nic nie mogę zrobić.
W ZAKŁADCE MENU NIE MAM ZAKLADKI " SYSTEM" ŻEBY ODBLOKOWAĆ.
HELP

KYCu
07-08-2009, 12:41
Przejąłeś całą stronę czy otrzymałeś nowe konto administratora? bo jeżeli to drugie to mogli nadać ci prawa niższe, niźli prawa Globalnego Administratora.

spawn
07-08-2009, 13:34
podobno zostało założone nowe konto admina i chyba mam niedostateczne prawa a nikt nie wie jaki był poprzedni login i hasło do super admina i jest problem :confused:
Czy można coś z tym zrobić ?

indego
07-08-2009, 13:40
W bazie danych mozna zrestartowac hasło. Poszukaj na forum, była o tym mowa.

spawn
07-08-2009, 14:00
Znalazłem coś takiego :

Korzystając z programu obsługi BD, np. phpMyAdmina, przejdź do Twojej bazy.
Wybierz tabelę jos_users
Odszukaj konto super administratora (standardowo ma id=62, jest na początku tabeli).
Wyedytuj ten rekord:
w polu password wpisz nowe hasło,
z listy rozwijanej w kolumnie Funkcja wybierz MD5,
kliknij przycisk Wykonaj.Tylko jak ja mam uruchomić ten program phpMyAdmin ?

indego
07-08-2009, 14:18
phpMyAdmin jest programem udostepnionym przez firme hostingową, na ktorej jest twoja joomla, poszukaj w panelu konfiguracyjnym serwera lub skontaktuj sie z administratorem serwera (jest to program z dostepem przez www, w przypadku np. serwerow nazwa.pl jest to link sql.nazwa_konta_uzytkownika.nazwa.pl)
Przed dokonaniem zmian w bazie zalecam zrobienie kopii strony.

big_krzysiek
07-08-2009, 14:22
jesli poproszono cie o prowadzenie strony internetowej, to popros zeby dali ci wszystkie dane niezbedne do jej prowadzenia...
szczegolnie dane do panelu administracyjnego hostingu na ktorym postawiona jest strona...
link programu phpmyadmin znajdziesz w tym panelu...
haslo w joomli w bazie danych masz zakodowane i np dla 123 musisz wpisac ciag zankow 202cb962ac59075b964b07152d234b70

trzepiz
07-08-2009, 14:25
pozwolę sobie na dodanie przygotowanego filmiku - jak zmienić hasło administratora :)

http://www.youtube.com/watch?v=hpPwbGhbLnA

big_krzysiek
07-08-2009, 14:32
@ trzepiz ...jestes niesamowity...:-)

trzepiz
07-08-2009, 14:37
co ? bo nie rozumiem ?