PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy... Maskowanie linków i nazwa.pl



darkdream
07-08-2009, 23:34
Witam.

Na wstępie powiem, że jestem zielona z joomli... Użytkuje ją od...4dni.

Dlatego proszę o wytłumaczenie mi co mam zrobić krok po kroku. Temat był już poruszany, ale nie znalazłam tego czegoszukałam.

Więc opisze problem.

Mam joomle w wersi 1.5.14 Kiedy w konfiguracji ustawiam "Proste adresy" (akurat wiem o co z tym chodzi :)) strona startowa wyświetla się normalnie, ale już inne podstrony nie.. Wyświetla się treść, ale znika templatka, zdjęcia itd. Sam tekst - nic więcej.

Fakt faktem wyświetla mi się www.blabla.pl/index.php/blabla - czyli skraca link ale cóż zrobić jak strona wygląda..okropnie...
I mam jeszcze pytanko czy można zlikwidować ten www.blabla.pl/INDEX.PHP/blabla.

Próbowałam zainstalować patch, ale nie ma pliku instalacyjnego(przynajmniej taki błąd wyświetla mi joomla - nie jest to archiwum podwójnie spakowane).
Instalowałam również dodatek website_name - ale nie działa (tak, tak -włączyłam go-może coś jednak się orientuje w joomli:confused:).

Bardzo proszę o pomoc...

Ps. Dodam, że serwer mam na nazwa.pl - czy to wszystko wyjaśnia i czy nic nie da się z tym zrobić??

stasio
08-08-2009, 04:44
weź zainstaluj arito joomsef, bo na nazwa proste url chodzą jak krew z nosa... trzeba byc cierpliwym i wyrozumiałym... a joosef jakoś sobie radzi... no i ładnie robi adresy a nie jak małpie z ucha....

darkdream
08-08-2009, 10:12
Stasio masz u mnie plusa ;)

Działa - super, wielkie i ogromne dzięki :):):)

stasio
08-08-2009, 13:34
a ponoć jestem bezużyteczny i tylko szerze defektyzm....

Jdwind
08-08-2009, 14:26
Ależ nie, myślę, że jesteś na właściwej drodze. Na poparcie moich słów: click! (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b2e4cc64bb3f64ef.html)