PDA

Zobacz pełną wersję : brak zabezpiczeń w edytorze FCKeditor Joomla!



panorama
09-08-2009, 00:50
Witam! Niedawno zainstalowałem nowy edytor artykułów i materiałów statycznych o nazwie FCK edytor (polska wersja, bogate menu ikonek) jednak gdy dodaje sie zdjęcia z belki zamiast wskazywać plik na moim komputerze, pojawiaja sie wszystkie katalogi z grafikami, m.inn. images,stories, zoom, wiele innych które nie powinny byc widoczne, w dodatku pod kazdym z nich jest opcja, skasuj, edytuj nazwe katalogu, co stwarza realne zagrozenie dla dzialania serwisu cms. Szukałem w opcjach tego edytora ale nigdzie nie znalazłem opcji ustawiania odrębnego artykułu, lub uploadowania zdjęc do osobnego jednego katalogu chronionego poza innymi waznymi dla dzialania. Czy jest jakakolwiek mozliwosc zmiany katalogow gdzie sie uploaduje zdjecia, aby nie byly widoczne inne katalogi joomla? Bo jesli nie to niemal kazdy zarejestrowany dowcipniś, moze np. pokasowac katalogi i serwis sie zawala.
Pozdrawiam!

KYCu
09-08-2009, 01:18
Witaj

Nie pamiętam już dokładnie jak to jest w Joomla 1.0.x ale ja mam w J! 1.5.x zainstalowany edytor JCE. W jego ustawieniach da się dostosować opcje, które mają być dostępne dla poszczególnych grup użytkwników. Popatrz na JCE dla swojej wersji Joomla. Wydaje mi się, że powinno dać się ów edytor podobnie skonfigurować.
Druga sprawa i moja sugestia. Proponuję migrację na nową Joomla w wersji 1.5.14 ;) o ile Twoja witryna nie jest zbytnio rozbudowana.