PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana słów przy wyświetlaniu newsów - kategoria,data,czytaj wiecej



Jox
09-08-2009, 06:40
Witam : )

Tym razem chodzi o błachostke : ) Otóż chciał bym żeby przy newsach na stronie głównej wyświetlało sie:
Kategoria: Aktualności
Data: niedziela, 22.03.2009, 06:09

Czytaj więcej...

W tej chwili wyświetla sie
Aktualności
22.03.2009 06:09 (bez przecinka też po dacie)


więcej...
-----------------------------------------------------
Starałem sie to zmieniać w pliku /language/PL/conten.ini (chodzi o czytaj więcej) ale wszędzie gdzie było "więcej ..." (a było chyba 4 razy;-) zmieniłem i nic ^ ^

Czy mógł by mnie ktoś poprowadzić ? :)

KYCu
09-08-2009, 11:28
Jeżeli chodzi o Joomla 1.5.x niepotrzebne jest "grzebanie" w plikach modułów, komponentów, w plikach językowych aby cokolwiek zmienić. Od tego jest template overrides.
http://wiki.joomla.pl/Zrozumieć_koncepcję_podmiany
Zachęcam się z tym zapoznać, bardzo pomaga :)

zwiastun
09-08-2009, 11:30
Godzina: w pl-PL.ini
Więcej: w pl-PL.ini
Dopisanie Kategoria: musisz skorzystać z techniki przesłaniania szablonow

KYCu
09-08-2009, 11:42
No ale zwiastunie, a to? http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=469&t=223890
Po zastosowaniu tego rozwiązania u mnie działa podmiana języka jak i zmiana formatu godziny.

zwiastun
09-08-2009, 12:08
Pliki językowe, zwłaszcza odnoszące się do witryny, są z natury rzeczy propozycją tłumaczenia. Poprawne tłumaczenie nie zawsze oznacza najlepsze, nie uwzględnia bowiem np. potrzeb różnych subktur.
W ich modyfikowaniu nie ma więc niczego "zdrożnego".
Pomijam, że wskazany dodatek, nawet jeśli aktualnie umożliwia nadpisanie stałych językowych, to nie wiadomo, czy będzie tak w przyszłości. Nie jest to bowiem rozwiązanie systemowe. Technika nadpisywania jest pomyślana do podmiany szablonów - doboru i układu prezentowanych informacji.

Jox
09-08-2009, 12:16
No więc efekt moich działań można ocenić na 2+/3 ;-)
Czytaj +
Godzina +
Kategoria +/- : )

Kategoria owszem wyświetlała sie po modyfikacji pliku default w com_content/../
jak było we wskazówkach ale niestety nie wyświetlało sie to na stronie głównej : ) a właśnie chciałbym żeby wyświetlało sie to na stronie głównej przedewszystkim

Sory za gmatwanie... Tego angielskiego sposobu nie czaje ;- )

//edit
a tak przy okazji

1) gdzie mogę zwiększyć odstęp pomiedzy artykułami na stronie głównej
2) chciał bym zmniejszyć odstęp pomiedzy linią w artykule Data a linia Kategoria - nie chce zmieniać czcionki (Verdana 10) tylko zmniejszyc odstep pomiedzy nimi bo jest identyczny jak pomiedzy Kategoria a tytulem...a moglby być mniejszy (chociażby taki jaki w treściach artykułów).

zwiastun
09-08-2009, 12:36
@KYCu pisał i słusznie, co nie należy grzebać w plikach rdzenia.
Podał Ci również adres do materiałów o nadpisywaniu szablonów.
Widok przeglądów jest określany w kilku miejscach - bo to cztery różne widoki: przegląd archiwum, przegląd kategorii, przegląd sekcji, przegląd Strona startowa.
PS: i proszę poczytać regulamin, zaczynasz śmiecić!