PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z forum Agora



Hiro PHP
09-08-2009, 20:34
Witam.

Zainstalowałem właśnie forum Agora. Z tego co dotychczas widziałem, jest świetne, ale niestety... mam nieco dziwny problem. Otóż, kiedy tworzę kategorie i fora, wchodze na podglądzie strony na utworzone forum i co? nie ma żadnych narzędzi "dodaj temat" itp., jest tylko przycisk JavaScript "Narzędza forum", po kliknęciu którego miały się zapewne wyświetlać opcje w rodzaju "dodaj temat". Niestety, gdy klikam na niego nic się nie dzieje... testowałem w IE i Firefoxie, wszędzie efekt ten sam...

Jak sobie z tym poradzić? Przydatna by była jakaś porada, jak przyciski "dodaj temat itp" przenieś z przycisku Java Script na pasek pod forum.

Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam,
Hiro

----

Problem naprawiony,
temat można zamknąć

Vesly
28-11-2010, 22:21
A ja chciałabym odświeżyć temat, ponieważ mam ten sam problem. Czy ktoś może mi poradzić, co w takiej sytuacji? Na głównej stronie forum pojawia się javascriptowy przycisk "Forum Tools", ale nie działa. Również w panelu kontrolnym forum nie ma ani ustawień dotyczących opcji dodawania/edycji/usuwania postów, ani nawet możliwości dodawania (rejestracji) nowego usera.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Vesly.

rosciak
29-11-2010, 01:47
Proszę się zalogować. Na forum Agora użytkownik widzi to, na co pozwala mu administrator i czego może użyć. Domyślne uprawnienia i ustawienia Agory pozwalają na pisanie tylko zarejestrowanym użytkownikom.

Rejestracja użytkowników odbywa się poprzez Joomla! Agora importuje ich na forum i daje możliwość zarządzania nimi z poziomu ustawień forum. Narzędzia forum pokazuje tez tylko to, na co pozwalają uprawnienia usera. Czyli co innego widzi gość, co innego zarejestrowany, a co innego administrator.

Sporo informacji na temat ustawień i używania Agory znajdziesz tutaj: http://agora.org.pl/index.php/podrecznik-uzytkownika

Vesly
29-11-2010, 14:41
Bardzo serdecznie dziękuję za cenną odpowiedź i podanie linka. Nigdzie nie mogłam znaleźć instrukcji do Agory, dzięki tej mam nadzieję rozwiązać problem.

Rzeczywiście, dopiero po zarejestrowaniu użytkownika w Joomli pojawił się on na liście Userów Forum. Natomiast jeżeli chodzi o widoczność z poziomu gościa, zarejestrowanego czy admina, to tu jest właśnie problem, ponieważ ja jestem zalogowana jako admin, w ustawieniach forum mam zaznaczone wszystkie możliwości dotyczące forum, czyli również dodawania, edycji i kasowania postów - ale na samym forum nie ma opcji np. dodaj post, ani co gorsza - "zaloguj" dla użytkowników, którzy mają założone konta. Chyba, że również mają się logować przez Joomlę. Jest - i owszem - przycisk "Forum Tools", lecz po kliknięciu nic się nie dzieje, nie rozwijają się żadne opcje, a dolny pasek przeglądarki "mówi": javascript:void(0); - co oznaczałoby, że do tego przycisku nie jest przypisana żadna akcja. Zatem, albo jakiś konflikt oprogramowania Joomla 1.5.15 vs. Agora 3.0.08, albo trefne Forum trafiło mi się na płycie Komputer Świata. :)

Na razie jednak przeczytam podaną instrukcję i jeśli to nie rozwiąże problemu, zwrócę się tu jeszcze raz z pytaniem, podam wówczas linka do strony, aby łatwiej było rozeznać się w czym tkwi problem i być może znaleźć rozwiązanie.

Dziękuję i pozdrawiam.

rosciak
29-11-2010, 15:26
Proszę uaktualnić Agorę do wersji 3.0137, dostępnej tutaj: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,346/

Logujemy się przez Joomla, przez Witrynę. Modułem login. Zalogowanie za Zapleczu nie ma żadnego znaczenia dla stanu na Witrynie. Moduł login (w jednej z 10 wersji dostępnych w JED) można dodać do strony z Agorą korzystając z ustawień Joomla.

Vesly
29-11-2010, 16:11
Serdecznie dziękuję za pomoc! Problem tkwił właśnie w braku modułu "login" na Witrynie, a w instrukcji z Komputer Świata nie ma tego, jakże przecież ważnego dla działania forum, punktu. Bardzo dziękuję za pomoc! Pozdrawiam serdecznie!