PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wstawiać filmy



wisnia80
10-08-2009, 19:49
Witajcie,

Chciałbym uzyskać od was pomocną rade: Sytuacja przedstawia się następująco: Mam stronkę i chciałbym na jej stronie frontowej umieścić filmik. Film mam na razie w formacie surowym i teraz rodzi się pytanie jak zrobić aby uzyskać następujące efekty:
- film ładuje się przed wyświetleniem np preloader pokazuje postęp po czym znika i pojawia się film odtwarzany w pętli.
- film ładuje się do pamięci by przy każdym powrocie na stronę nie ładował się od nowa wszystko od nowa :).
-mogę to wszystko umieścić w dowolnym miejscu -> content

Jakie narzędzia polecacie, jak coś takiego wykonać?

Dzięki za pomoc

PeFik
10-08-2009, 20:54
mam wrażenie że jesteś albo leniwy, albo ... ??

a) "film ładuje się przed wyświetleniem np preloader pokazuje postęp po czym znika i pojawia się film odtwarzany w pętli. " - a co dostępne narzędzia tego nie mają? Jeśli nie to zrób z filmiku animacje flash.


b) "film ładuje się do pamięci by przy każdym powrocie na stronę nie ładował się od nowa wszystko od nowa :). " - czary, takie rzeczy to tylko w erze.
bo niby gdzie miał by być? chyba że to będzie animacja flash i ustawisz długie cachowanie, taki półsrodek


c) "mogę to wszystko umieścić w dowolnym miejscu -> content" - w czym problem , wiele dostępnych narzędzi to robi.

wisnia80
10-08-2009, 22:00
- nie żadne lenistwo tylko zwykła pomoc od kolegów :)
- wielkie dzięki :)


b) "film ładuje się do pamięci by przy każdym powrocie na stronę nie ładował się od nowa wszystko od nowa :). " - czary, takie rzeczy to tylko w erze.
bo niby gdzie miał by być? chyba że to będzie animacja flash i ustawisz długie cachowanie, taki półsrodek

Pamięć podręczna
Pamięć podręczna Nie Tak
Czas przechowywania 15minut
Miejsce przechowywania Plik Powyżej wycinek z "Konfiguracja globalna"

czyli jak zwiększę czas np 20 min, a filmik prze-konwertuje do Flasha będzie w miarę ok? - pytam bo się nie bawiłem jeszcze takimi cudeńkami - a teraz przyszła pora :(