PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja .css nic nie zmienia



idiv
11-08-2009, 13:51
Na samym początku chciałbym zaznaczyć, iż odpowiedzi szukałem w google przez kilka godzin i nic interesującego nie znalazłem. Na forum również to samo.

A więc...

Kilka dni temu stworzyłem własną templatkę do joomli i wszystko było cacy aż do dziś - kiedy edytuję css to na mojej stronie nie zachodzą żadne zmiany.

Plik template_css.css zostaje zaktualizowany, jednak zmian nie widać. Myślałem, że to problem z cache - wyczyściłem cache przez ftp bo w panelu nic nie było, wyczyściłem również wszystkie przeglądarki i patrzyłem na 2 różnych kompach bez powodzenia.

Ciekawostką jest to, że jeżeli stworzę nowego diva i nadam mu styl to wszystko gra, jednak poprzednich divów, tagów etc nie mogę już edytować (niby się aktualizują, ale zmian nie widać - cały czas czyta stary styl).

Bardzo proszę o pomoc.

idek
11-08-2009, 14:00
to raczej jest niemożliwe, pewnie coś pogmatwałeś.. tylko co, bo tutaj cięzko coś zepsuć...

możesz podac link do stronki?

idiv
11-08-2009, 14:12
Nie mogę ponieważ strona musi być wyłączona.

Problem tkwi w tym, że gdzieś cały czas wczytuje starą templatkę.

np.

body {
margin: 0 auto;
padding: 0;
width: 1008px;
color: #676767;
font-family: Verdana;
font-size: 213px; --- WCZYTUJE STARĄ WARTOŚĆ 13px
line-height: 19px;
background: orange; --- WCZYTUJE STARĄ WARTOŚĆ #e8e8e8;

}

Wchodzę w źródło strony, otwieram css i widzę 213px i orange, a wczytuje co innego.

idek
11-08-2009, 15:15
a co jak całkowicie usuniesz swój plik css?

bo może masz zdefiniowane jakies dwa pliki... albo w index.php masz coś ze styli zdefiniowane też... to musi byc gdzies zapisane, bo Joomla nie ma żadnej pamięci podręcznej, zeby tam przechowywać style..

idiv
11-08-2009, 15:52
Rozwiązałem problem. Spędziłem pół dnia szukając błędu przez własną głupotę.

Zduplikowałem cały styl i wszystkie tagi się powtarzały, więc jeżeli edytowałem jeden tag np. body to drugi został nienaruszony...

No nic :) Temat do wyrzucenia bo rozwiązanie problemu nikomu się nie przyda.

PS. Dzieki Idek za chęci.

alex51
11-08-2009, 16:36
Rozwiązałem problem. Spędziłem pół dnia szukając błędu przez własną głupotę.
(...)Temat do wyrzucenia bo rozwiązanie problemu nikomu się nie przyda
Skąd taka pewność? Może jednak opisz swoją pracę nad opracowaniem własnej templatki, a nawet ją zaprezentuj, możliwe, że inni właśnie czegoś się od Ciebie nauczą.

idek
11-08-2009, 16:37
heheh :D no widzisz... czasem tak jest, a bład musial być u Ciebie, bo jak pisałem nie było innej możliwosci przechowania tego.. dobrze że na to wpadłes ;)

idiv
12-08-2009, 07:47
Skąd taka pewność? Może jednak opisz swoją pracę nad opracowaniem własnej templatki, a nawet ją zaprezentuj, możliwe, że inni właśnie czegoś się od Ciebie nauczą.

Tutorial jak zrobić własny szablon jest tutaj: http://www.demo.joomla.pl/content/view/52/2/

A co do mojej templatki to postępowałem właśnie według powyższego poradnika jeżeli chodzi o podpięcie modułów oraz edycję css (wymagane tagi joomla). Wcześniej zaprojektowałem stronę w Photoshopie i pociąłem ją do xhtml.

Cała filozofia :)

Pozdrawiam.

alex51
12-08-2009, 09:39
Widzę, że nie zrozumiałeś moich intencji. Znam ten zacytowany przez Ciebie tutorial, jednak jest on przeznaczony dla joomla 1.0 i sądziłem, że zechcesz podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przedstawiając własne opracowanie chociażby w formie poradnika na Joomla!WikiPL.
Mógłbyś w ten sposób pewnie zaoszczędzić wielu osobom wydawania pieniędzy na zakupy kursów tworzenia szablonu joomla 1.5, tak popularnych na aukcjach allegro.

idiv
12-08-2009, 09:44
Widzę, że nie zrozumiałeś moich intencji. Znam ten zacytowany przez Ciebie tutorial, jednak jest on przeznaczony dla joomla 1.0 i sądziłem, że zechcesz podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przedstawiając własne opracowanie chociażby w formie poradnika na Joomla!WikiPL.
Mógłbyś w ten sposób pewnie zaoszczędzić wielu osobom wydawania pieniędzy na zakupy kursów tworzenia szablonu joomla 1.5, tak popularnych na aukcjach allegro.

Tak ten tutorial jest na 1.0 ponieważ muszę włączyć tryb zgodności, aby szablon działał. Co do 1.5 nie szukałem jak napisać taki szablon, a dokładnie co zmienić ponieważ moja templatka jest zgodna z xhtml 1.0 tak więc zapewne to kwestia przerobienia includów.

Jak skończę na cacy całą stronę to na pewno przerobię ją na 1.5 - wtedy opiszę co i jak. W chwili obecnej zależy mi na jak najszybszym starcie strony.

Pozdrawiam.

alex51
12-08-2009, 09:53
(...)
Jak skończę na cacy całą stronę to na pewno przerobię ją na 1.5 - wtedy opiszę co i jak.(...)
Pozdrawiam.
Również pozdrawiam i liczę, że Twoje opracowanie okaże się ciekawym materiałem dla wszystkich chcących się nauczyć samodzielnego tworzenia szablonów. Tobie przy okazji da to też szansę wykazania się w tutejszej społeczności, do czego Cię też gorąco zachęcam.