PDA

Zobacz pełną wersję : Problem_HELP_Panel administartora



greg_xxx
06-07-2006, 11:06
Witam Wszytkich
Zdarzyło mi się coś takiego po backupie bazy danych i wymiane brakujących plików.
Co sie mogło stać? Dodam jeszcze ze nie działa część z tych linków. Czy może mieć na to wpływ atrybuty plików i katalogów ze domyślnie nie są do odczytów. Baza jest OK, Jak moge uratować system ??

http://www.mediaxstudio.pl/image/problem.jpg

xqleg
06-07-2006, 13:03
Wwymiane brakujących plików
Co znaczy wymiana brakujących plików? Jeśli czegoś brak to nie można tego wymienić... Wymienić można coś (co istnieje i jest obecne) na coś innego (co także istnieje i jest obecne)...

Wrzuć pliki całej J jeszcze raz na serwer...

greg_xxx
06-07-2006, 13:06
Juz tłumaczę....

Strona nie wchodziła i w panelu były dziury podobne do tych....

POchodziłem po katalogach i okazało sie ze brakuje plików w rożnych katalogach
Wziąłem je wies z pakietu instalacyjnego.

Plik conciguration.php został bez zmian

xqleg
06-07-2006, 13:11
skąd wiesz, że wszystkie brakujące dograłeś?

Wrzuć jeszcze raz CAŁĄ J za pomocą porządnego klienta ftp.

greg_xxx
06-07-2006, 13:13
tego nie wiem...

czy jak wyrzuce wszystkie i wgram je jeszcze raz (serwer nie obsługuje nadpisywania)

to wszystko może stanąć na nogi ??

xqleg
06-07-2006, 13:19
zachowaj tylko configuration.php

zwiastun
06-07-2006, 18:26
Radziłbym po prostu raz jeszcze zainstalować. Bo i configuration.php może być niekompletny.

greg_xxx
07-07-2006, 08:20
A powiedzcie mi jak to jest, Jak mam działającą bazę to moge zainstalować raz jeszcze Joomlę i dziedzie wszystko dziłało jak wcześniej..

Czy to niemożliwe...

xqleg
07-07-2006, 08:37
Będzie!

Jeśli jednak wprowadzałeś wcześniej jakieś treści na stronę to instalując jeszcze raz Joomlę możesz nadpisać te dane. Czytaj uwąznie to co jest napisane na ekranach instalacyjnych.

Jeśli jednak chcesz zachować te poprzednie treści to nie zapomnij przy instalacji zmienić przedrostka do tabel. Standardowo jos_. Zatem zmień to na np. jos2_ i zainstaluj Joomlę do końca. Po takiej instalacji zawsze będziesz mógł powrócić do poprzednich tabel zmieniając przedrostek na ten pierwszy w pliku configuration.php.