PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z hostingiem stronki wykonanej w Joomla



arbgor
11-08-2009, 16:54
Moja stronka,
http://www.fotoszop.esite.pl/ (http://www.frazpc.pl/c/286034)

którą wykonałem przy użyciu CMS Joomla 1.xx nie otwiera się tak jak powinna na innych komputerach w przeglądarce internetowej.
Stronka widnieje na komputerze z paczką serwerową KRASNAL SERV 2.7 + MySQL 4 dla Krasnala.
Na localhoście wszystko działa pięknie, templatka wyświetla się prawidłowo, linki również po ich kliknięciu.
Problem dotyczy tylko przeglądania strony w sieci Internet.
Nie wiem co mam zrobić żeby działała prawidłowo.

zwiastun
11-08-2009, 17:14
1. Krasnal ma już taką brodę, że go w ogóle spod niej nie widać. Czemu korzystasz z takiego od dawna nieaktualizowanego starocia?
2. Tak czy owak, to nie jest forum użytkowników Krasnala ani forum administratorów serwerów. Na dodatek nie udzielasz żadnych innych sensownych informacji, na podstawie których można by coś wyrokować.
3. Skoro chcesz udostępniać stronę z własnego komputera, to tym bardziej
a) czym prędzej wyciepać starocie
b) postudiować materiały na temat administracji serwerami i bezpieczeństwa w Sieci.
Ogólnie - radziłbym dać sobie spokój - skorzystać z darmowego serwera.

arbgor
11-08-2009, 17:16
Problem leżał w tym, że w URL witryny: był adresem lokalnym 127.0.0.1.
Zmieniłem adres 127.0.0.1 na mój adres zewnętrzny w pliku configuration.php i wszystko zaczęło działać.
Pozdrawiam

zwiastun
11-08-2009, 17:24
Ja bym się z tego nie cieszył, że działa! Ale to Twój wybór. Może jesteś fachmanem i tylko Ci się zapomniało o IP.
A skoro już, to może sensowniej skorzystać z usługi no-ip?

arbgor
11-08-2009, 17:27
nie tyle fachmanem co początkującym :)
Moja pierwsza stronka wykonana na joomli i wogóle mój pierwszy hosting.
Ale obiecuję się poduczyć o bezpieczeństwie i nowszych wersjach apacha, php i mysql

zwiastun
11-08-2009, 17:55
Dobra rada: przestańczym prędzej, bo chyba nawet nie wiesz, co czynisz. To tak, jakbyś bez prawa jazdy wybrał się nowym samochodem do centrum Warszawy