PDA

Zobacz pełną wersję : Menu i podmenu a artykuły



joghurt
06-07-2006, 13:11
Witam forumowiczów,

Pilnie potrzebuje informacji jak zrobic wyswietlanie w podmenu innych artykulow niz w menu. Podejrzewam, ze to jak zwykle czynnik ludzki i ja zle cos robie. U mnie wyswietla w menu dajmy na to niech sie nazywa Komputery ten sam artykul co w podmenu Procesory, jak wchodze w edycje Procesory to nie moge zmienic ID artykulu gdyz jest to ten sam artykul co w menu Komputery. Podmenu tworze na zasadzie odnosnika do artykulu. Prosze Was o wszelkie sugestie bo musze to zrobic na wczoraj, szef mnie sciga...

xqleg
06-07-2006, 13:59
6 razy czytałem i dalej nie wiem o co konkretnie Ci chodzi...

jesłi nie chcesz mieć tych samych artów w menu i submenu to po co w submenu dodajesz link do tego artu (tego, którego widzieć w tym menu nie chcesz)? Zrób link do innego artu...

joghurt
06-07-2006, 14:10
Problem częściowo rozwiązany. Okazało się że najpierw jednak trzeba zacząć od utworzenia odpowiednich sekcji i kategorii, a potem dodawać odsyłacz do artykułu, gdyż w odwrotnej kolejności nie ma możliwości poźniejszej edycji.

Swoja drogą jestem ciekaw jak Wy radzilibyście rozwiązać problem z tymi podmenu. Chodzi o to że menu główne, czyli np. Komputery nie będzie się zmieniało, będzie tylko odsyłaczem do artykułu w którym będzie zmienny tekst napisany, że jest jakaś nowa promocja na artykuł znajdujący się w podmenu albo zmiana ceny etc. Zaś podmenu np. Procesory będzie zmieniało się dość często będą dodawane nowe oferty wraz z obrazkami. Jak najprościej to zrobić żeby miało elegancki wygląd, a jednocześnie łatwą możliwość edycji... No i jak ułatwić wyszukiwanie klientom pozycji z podmenu, czy wystarczy jak w szukaj wpisze procesory i wyświetli mu pozycje z podmenu Procesory?