PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Main Menu



50centgunit
12-08-2009, 12:12
Witam,
zainstalowałem joomla 1.5 na xamppie i mam problem z Main menu nie pokazuje sie natomiast wyskakuje od razu taki komunikat(wszystko inne na stronie działa dobrze ): Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in C:\xampp\xampplite\htdocs\Rapstyle\libraries\jooml a\cache\handler\callback.php on line 100

Ten komunikat wyskakuje na głownej stronie natomiast w panelu administratora wyskakuje np w konfiguracji wityrny :

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\xampplite\htdocs\Rapstyle\libraries\jooml a\cache\cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\xampplite\htdocs\Rapstyle\libraries\jooml a\cache\cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\xampplite\htdocs\Rapstyle\libraries\jooml a\cache\cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\xampplite\htdocs\Rapstyle\libraries\jooml a\session\session.php on line 273

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\xampplite\htdocs\Rapstyle\libraries\jooml a\session\session.php on line 273

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\xampplite\htdocs\Rapstyle\libraries\jooml a\session\session.php on line 273

myslalem na początku, że może to wina instalki joomla ale zaistalowałem inne wersje i jest to samo cały czas. Dodam jeszcze ze kozystam z kursu joomla szybki start i tam wszystko na filmach jest ok. Nawet zaistalowałem dokładnie ten sam plik który pobierany jest w trakcie kursu i tez wyskakuje ten błąd. Może ktoś na forum wie jak to naprawić ??Prosze o pomoc i z góry dziekuje.


Problem może być związany z tym, że korzystam z PHP/5.3.0???

trzepiz
12-08-2009, 12:25
co do problemu - to nie pomogę chyba ale....

polecam w takim razie mov'AMP PL na localhosta

http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla!_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz#Idea

50centgunit
12-08-2009, 13:16
oki działa chodziło o localhosta musiałem zainstalować starszą wersje xamppa który nie obsługuje PHP/5.3.0 i problem z brakiem zaznaczenia artykułu (o którym wcześniej nie wspominałem )i main menu znikł. Dzieki za pomoc trzepiz (http://forum.joomla.pl/member.php?u=1878)