PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Rejestracja Uzytkonikow



Shishibi
12-08-2009, 12:36
Witam wszystkich, jestem zupelnie poczatkujacym w Joomla. Moja kariera liczy sobie dopiero 2 dni i mam problem z rejestracja nowych uzytkownikow. caly formularz sie wyswietla wpisuje sie dane ale po kliknieciu 'rejestracja' nic sie nie dzieje, poprostu wraca strona z pustymi okienkami do wpisania.. patrzylem na inne topici na ten temat ale albo nie byl dokladnie o tym co chce albo poprostu nie rozuzmialem jeszcze :( prosze o wytlumaczenie 'łopatologiczne';) pozdrawiam

Bazyl
12-08-2009, 12:39
Wpisałeś niepoprawne dane.
Zobacz w standardowych szablonach, jak to działa.

Twój szablon nie ma pozycji "message".

Shishibi
12-08-2009, 12:43
jak mowilem jestem kompletnie poczatkujacy ;/ gdzie sprawdzic ta pozycje message ? w jakim pliku

Bazyl
12-08-2009, 13:04
W index.php Twojego szablonu.

Jeszcze tu poczytaj http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=127198

zwiastun
12-08-2009, 13:05
Masz odpowiedź: sprawdź, jak działa w standardowym szablonie (o ile korzystasz z innego, niż standardowy).

Shishibi
12-08-2009, 13:53
rzeczywiscie nie ma u mnie pozycji 'message' a w standardowym templacie jest ale teraz moj drugi problem ze nie jestem jakis super z php i nie wiem dokladnie jaki kawalek i gdzie musial bym wpisac w soim templacie zeby dzialalo. index.php z mojego wyglada tak:

usunięte/zwiastun

zwiastun
12-08-2009, 14:17
Rozumiemy, że jesteś początkujący. Ale to nie powód, żeby wklejać na forum bez potrzeby całe skrypty.
Poczytaj na temat szablonów, poszukaj na forum informacji w tej konkretnej sprawie (bo jest).

Shishibi
12-08-2009, 15:15
wybaczcie za to, poprostu myslalem ze ktos mi wskaze miejsce gdzie to powinno byc. szukam i szukam i wiem ze sa topici na ten temat tylko ze dla mnie glownym problemem jest w ktorej linijce mam to umiescic zeby mi wyskakiwal komunikat.. w zadnym topicu ktory przejrzalem nie bylo tego, ludzie ktorzy sie o to pytali byli bardziej ogarnieci w php ode mnie:) a 2 problem to ze nie wysyla osobom rejestrujacym sie maila do aktywacji ale z tym chyba sobie poradze bo sporo tematow bylo:)

zwiastun
12-08-2009, 15:28
1. Nie mieszaj tematów
2. Podejrzyj sobie, w których miejscach ta linia jest w standardowych szablonach. I przyjmij do wiadomości, że bezpłatnych szablonów do Joomla! są tysiące. Co najmniej w kilkuset z nich są różne niedoróbki. Gdyby każdy tłumaczył się, że on się nie zna, a chce, żeby mu tylko pokazać, gdzie wkleić jakiś kawałek kodu, to to forum zapchane byłoby tego typu postami.
Poza tym - jak już musisz dołączać jakiś skrypt, można dodać załącznik