PDA

Zobacz pełną wersję : Graficzne menu



AlzaiL
13-08-2009, 11:26
Witam, Mam pytanie dotyczące graficznego menu, a mianowicie, jak najprościej zrobić takie o to zakręcone menu:
http://img403.imageshack.us/img403/6782/stronable.jpg
Dodatkowo te kółka powinny się zmieniać po najechanie na nie myszką.

Wystarczyło by może przerobić moduł ninja simple icon? Czy może najlepiej stworzyć nowy moduł, pytanie tylko jak to do kupy poskładać żeby było dobrze...

dziękuję za odpowiedź

idek
13-08-2009, 12:25
przerabiać coś? niee...
pisac własny modul? niee...

jesli chodzi o moje zdanie, to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie napisanie na sztywno tego menu w kodzie z wykorzystaniem css'a - bo musi sie zmieniac obrazek, jakby tak nie bylo to najltawiej by się to zbudowalo z pomocą map linków :)

AlzaiL
13-08-2009, 12:39
Może i racja, ale w takim razie muszę o coś dopytać.

Jak to najlepiej zrobić?... tak powtarzam się ;) wziąć i pociąć tą grafikę na prostokąty/kwadraty i w odpowiednie wstawić link i klasę css? Czy może jest jakiś lepszy sposób?

idek
13-08-2009, 13:19
zrobiłbym to tak:

1. wyciąc całe menu z obrazkiami jakie są teraz
2. przygotowąłbym sobie PNG z obrazkami jakie mają sie pojawiac po najechniu (hover)
3. dałbym pkt 1 jako background dla div'a
4. w divie wpisałbym linki jak np.<a href="index.php" tile="strona glówna" id="link_glowna"></a>
5. ostylowałbym linki np. tak: #link_glowna {display:block; width:xx px; height: xx px; margin: x x x x;}
#link_glowna:hover {background:(url....)}

AlzaiL
14-08-2009, 17:19
ok wielkie dzięki za poradę :) spróbuje jak mi to wyjdzie, a jak nie wyjdzie to wtedy będę męczył jeszcze :)