PDA

Zobacz pełną wersję : Autor zamiast Author



xquest
13-08-2009, 23:34
Witam!! W artykułach na stronie startowej w opisie artykułu dostaje "czwartek, 30 lipca 2009 10:38 | Author: Administrator |" - jak zmienić żeby zamiast słowa author pokazywało autor. Nie znalazłem w żadnym z plików jezykowych tego tłumaczenia. Prosze o pomoc.

big_krzysiek
13-08-2009, 23:42
poszukaj w pliku polish.php w katalogu language jaki masz wpis w polu:
DEFINE('_AUTHOR_BY', 'Autor: ');
na czerwono...

przy okazja jaka wersja joomli 1.0, czy wgrany plik jezykowy poprawnie i czy czasami nie masz nadpisanego author-a z templatki (sprobuj na innej)

xquest
14-08-2009, 01:51
Wersja joomli - najświeższa 1.5.14, pliki językowe "pl-PL.com_languages.ini" prawidłowo oznaczone (Autor). Dziwne bo liczyłem na to że będzie się wyświetlać "Wypisany przez Administrator" a pokazuje się "Author: Administrator".

Więc mam 2 zagadki:
1) Dlaczego Author zamiast Autor
2) Dlaczego ten styl wyświetlania zamiast "Wypisano przez" (Zmienna written by jest określona w pliku językowym)

Proszę o pomoc w tym temacie - jeśli to miałoby pomoc to adres stronki :
http://radomiak1910.superhost.pl/

Z góry dzięki za dobre chęci!!

Jola
14-08-2009, 04:57
Witam,
sprawdź w swoim szablonie w plikach
html/com_content/article/default.php
html/com_content/category/blog_item.php
html/com_content/section/blog_item.php
html/com_content/frontpage/default_item.php
Przeszukaj pod kątem wystapienia wyrażenia "Author"
Możliwe, że zgodnie z technika nadpisywania szablonów w nich umieszczono taki sposób wyświetlania tych informacji.
Pozdrawiam

solti
14-08-2009, 08:23
Miałem podobną zagwozdkę w formularzu kontaktowym. Tam pole "e-mail" było tłumaczone na "list" a mi zależało, żeby zostawić e-mail. Poprawiłem to we właściwym pliku tłumaczenia i niestety nie doczekałem się właściwego efektu. Nie odpuściłem jednak i spróbowałem zrobić to inaczej. Odinstalowałem w ogóle język polski. Ściągnąłem tłumaczenie w pliku instalatora. Rozpakowałem je, wyedytowałem odpowiedni plik, spakowałem ponownie do instalatora, zainstalowałem cały pakiet językowy i co się okazało? - pełen sukces, wszystko działa!:D
Wniosek z tego taki, że niektóre tłumaczenia zapisują się w bazie danych i samo nadpisanie na ftp nie pomoże. Może w twoim przypadku spróbuj podobnego rozwiązania:)

taquilla
14-08-2009, 09:34
Witam
Ja zmieniłem to u siebie tu
/templates/bizko/html/com_content/frontpage/default_item.php

<?php ob_start(); ?><?php echo JHTML::_('image.site', 'PostAuthorIcon.png', null, null, null, JText::_("PostAuthorIcon"), array('width' => '14', 'height' => '14')); ?> <?php JText::printf('Author: %s', ($this->item->created_by_alias ? $this->item->created_by_alias : $this->item->author) ); ?>

na

<?php ob_start(); ?><?php echo JHTML::_('image.site', 'PostAuthorIcon.png', null, null, null, JText::_("PostAuthorIcon"), array('width' => '14', 'height' => '14')); ?> <?php JText::printf('Autor: %s', ($this->item->created_by_alias ? $this->item->created_by_alias : $this->item->author) ); ?>


u ciebie bedzie to podobnie
/templates/007/........./com_content/frontpage/.............. .php

big_krzysiek
14-08-2009, 09:41
napisales post w dziale joomli 1.0 .... dlatego odpowiedz dostales do 1.0

po podaniu linku do strony...troche latwiej...

po konstrukcji szablonu widac ze jest zrobiony w ktoryms z programow do tworzenia szablonow...i w naglowku artykulu maz wlaczony blok matadata....

musisz sprawdzic tak jak pisze jolaass w folderach szablonu...

taquilla
14-08-2009, 09:42
Co do punktu 2

2) Dlaczego ten styl wyświetlania zamiast "Wypisano przez" (Zmienna written by jest określona w pliku językowym)

Możesz własnie tam zamiast "Author" wpisać "Wypisano przez" lub "Napisano przez"

zwiastun
14-08-2009, 10:46
@solti: żadne tłumaczenia nie są zapisywane w bazie danych (oczywiście, pomijam joomfish); widocznie plik się nie zapisywał
@xquest: zwracaj uwagę, gdzie piszesz.
Tak, jak odpowiedziała @joolass, a przykład podał @taquilla: tekst jest określony w szablonach nadpisujących. Prawdopodobnie występuje co najmniej kilka razy w różnych miejscach, stąd dodaj najlepiej na końcu pl-PL.ini definicję:
AUTHOR=Autor
lub
AUTHOR=Wpisany przez
czy jak chcesz

solti
14-08-2009, 15:45
@solti: żadne tłumaczenia nie są zapisywane w bazie danych (oczywiście, pomijam joomfish); widocznie plik się nie zapisywał
Zwiastun, z całym szacunkiem i w ogóle to nie śmiem z Tobą polemizować, ale... Spróbowałem przed chwilą i zmiany w pliku pl-PL.com_contact.ini nie odnoszą u mnie żadnego skutku (pamięć podręczna wyłączona, cache przeglądarki wyczyszczony). Dopiero odinstalowanie i ponowne zainstalowanie pakietu języka ze zmienionym w/w plikiem odnosi skutek. Jak to wytłumaczyć? Plik na serwerze nadpisuje się bez problemu.
Nie piszę tego dlatego, żeby to stanowiło dla mnie problem, bo koniec w końcu zamierzony cel osiągam, tylko po prostu nie rozumiem tego:)

Pozdrawiam!

zwiastun
14-08-2009, 16:13
Nie wiem, nie jestem na Twoim serwerze, nie mam dostępu, a to co piszesz, to piszesz. Natomiast żadne deklaracje językowe nie są w bazie zapisywane i tyle - wszystko jest w plikach językowych.

xquest
15-08-2009, 19:37
Dzięki Wielkie Wszystkim pomagającym. Rzeczywiście problem tkwił w templatce - zamieniła mi wygląd i sposób prezentacji artykułów :) Wreszcie Wszystko gra... no prawie ;) Temat do zamknięcia, i niech służy tym co szukają..