PDA

Zobacz pełną wersję : błędy wyszukiwania w kunenie



alex51
14-08-2009, 10:23
Mam problem z błędami w działaniu wyszukiwarki forum kunena, a sposobów jego wyjaśnienia jak dotąd nigdzie nie znalazłem, ani na forum kuneny ani tutaj.
Problem dotyczy stosowania w wyszukiwarce słów z polskimi znakami. Przykładowo: wpisując słowo "miłość" pierwsza strona wyników pokazuje się prawidłowo i końcowy fragment linka wygląda tak:
(...)/component/option,com_kunena/Itemid,133/func,search/q,mi%B3o%B6%E6/limitstart,0/
Chcąc przejść do kolejnej strony wyników wyszukiwania napotykam na następujący problem:
http://alex51.funpic.de/pliki/wyszukaj_s2.jpg

Jak widać nie ma kolejnych wyników, a dodatkowo kopiując link widzę, że wygląda on inaczej, niż z pierwszej strony, a mianowicie końcówka jego wyglada tak:
(...)/component/option,com_kunena/Itemid,133/func,search/q,mi%C5%82o%C5%9B%C4%87/limitstart,15/
Choć w polu adresu przeglądarki jest widoczne słowo "miłość" link zmienia pisownię na "mi%C5%82o%C5%9B%C4%87".
Chcąc przeglądnąć pozostałe strony wyników wyszukiwania stosuję taki sposób, że w polu adresu przeglądarki wpisuję link w pierwszej strony wyników, ale zakończony dopiskiem"limitstart,15".
Po wklejeniu zmodyfikowanego adresu:
(...)/component/option,com_kunena/Itemid,133/func,search/q,mi%B3o%B6%E6/limitstart,15/
mam pokazane kolejne widoki znajdujące się na drugiej stronie.
Taki sam rezultat mogę uzyskać wpisując za każdym razem w polu "Wyrazy kluczowe" słowo "miłość" w miejscu znajdującego się tam krzaczka "miĹ�oĹ�Ä�".
Czy znacie może Państwo jakieś sposoby rozwiązania tego problemu?

Dylek
14-08-2009, 12:21
Hmmm... a tu dziala chyba ok: http://www.sobieszewo.biz/forum
Co prawda nic nie znajduje, ale i nie ma tam nigdzie tego slowa :)

alex51
14-08-2009, 12:29
Problem dotyczy strony www.gramsam.pl
Jest to serwis muzyczny, a w tytułach piosenek często powtarza się słowo "miłość", stad ten przykład, jako adekwatny do wyszukiwania.

seba.adm
27-08-2009, 10:58
Sugerowane rozwiązanie, to porównanie pliku kunena.search.class.php, który znajduje się na serwerze z oryginalnym plikiem z paczki instalacyjnej komponentu Kunena. W przypadku różnic - nadpisz plik.

Pozdrawiam :)

alex51
27-08-2009, 12:22
Dziękuję za podpowiedź, okazuje się, że wspomniany plik był źle nadpisany przy okazji aktualizacji kuneny do wyższej wersji, wina klienta ftp. Po nadpisaniu i sprawdzeniu zawartości pliku wyszukiwarka poprawnie interpretuje polskie znaki.
Załączam pozdrowienia wraz z plusikiem w profilu.:)