PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa ADD PHP



Pajlok
14-08-2009, 13:45
Witam. Otóż chciałem dodać formularz do artykułu w Joomla 1.5.9, wiedząc że formularz musi być zapisany z rozszerzeniem .php a artykuły są w .html przeszukałem google aby znaleźć rozwiązanie. Zainstalowałem dodatek RD ADD PHP, włączyłem go (opublikowałem), utworzyłem w katalogu joomli folder myphpfiles, wrzuciłem do niego plik formularz.php, w artykule wpisałem odpowiednią linijkę. Formularz wyświetla się elegancko, jednak nie wykonuje się. Po wpisaniu danych i wysłaniu na maila nic nie przychodzi. Formularz działa na bank, gdyż jak go wrzucę do katalogu joomli i wejdę na adres mojastrona.pl/formularz.php to po wypełnieniu pól i wysłaniu natychmiast otrzymuję maila. Co zrobić żeby ten dodatek add php działał jak należy, czy są jeszcze jakieś inne tego typu dodatki albo sposoby żeby wyświetlić ten formularz w artykule?

trzepiz
14-08-2009, 13:59
poszukaj tutaj :
http://extensions.joomla.org/extensions/edition/custom-code-in-content

Pajlok
14-08-2009, 14:16
JInclude nie działa, próbowałem różnych ustawień i albo jakiś błąd albo nic.
Sourcerer fajnie dodaje kod, formularz się wyświetla ale nie wysyła :(
Próbuję jeszcze innych programów, dzięki za link. Mam nadzieję że któryś zadziała, nie wie ktoś może dlaczego nie działa?
Daję kod formularza, chociaż sam formularz działa to może trzeba coś zmienić żeby działał z botem?


<?php
if (count($_POST))
{
////////// USTAWIENIA //////////
$email = 'michuu93@gmail.com'; // Adres e-mail adresata
$subject = 'Zapytanie ofertowe - Formularz'; // Temat listu
$message = 'Dziękujemy za wysłanie formularza'; // Komunikat
$error = 'Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza'; // Komunikat błędu
$charset = 'utf-8'; // Strona kodowa
//////////////////////////////

$head =
"MIME-Version: 1.0\r\n" .
"Content-Type: text/plain; charset=$charset\r\n" .
"Content-Transfer-Encoding: 8bit";
$body = '';
foreach ($_POST as $name => $value)
{
if (is_array($value))
{
for ($i = 0; $i < count($value); $i++)
{
$body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value[$i]) : $value[$i]) . "\r\n";
}
}
else $body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value) : $value) . "\r\n";
}
echo mail($email, "=?$charset?B?" . base64_encode($subject) . "?=", $body, $head) ? $message : $error;
}
else
{
?>
<form action="?" method="post" onreset="if (!confirm('Czy na pewno chcesz wyczyścić cały formularz?')) return false">

Imię: <br />
<input name="Imie:" maxlength="30"/><br />

Nazwisko:<br />
<input name="Nazwisko:" maxlength="40"/><br />

Telefon kontaktowy:<br />
<input name="Telefon kontaktowy:" maxlength="30" /><br />

Twój email:<br />
<input name="Twoj email:" maxlength="50"/><br />

Wiadomość:<br />
<textarea name="Wiadomosc:" cols="50" rows="15"></textarea><br />

<input type="reset" value="Wyczyść pola" />

<input type="submit" value="Wyślij" />

</form>
<?php
}
?>@edit
przejrzałem resztę, nic nie działa, albo formularz nie wyświetla się, albo są błędy, albo sie wyświetla ale nie wysyła. Może trzeba coś zmienić w kodzie formularza żeby działał? Bo sam formularz działa, ale jak wejdę w mojastrona.pl/formularz.php a ja chcę żeby był w artykule a nie jako oddzielny plik.

trzepiz
14-08-2009, 14:20
a właściwie dlaczego nie skorzystasz z wbudowanego w Joomla formularza kontaktowego ? ...

Pajlok
14-08-2009, 14:32
Nie wiedziałem że jest taki formularz, nie umiem go za bardzo skonfigurować. Chciałbym żeby formularz wyglądał tak samo jak ten w php i żeby był wysyłany na maila.

@edit
cholera, nie wiem jak zrobić ten formularz w joomli, chciałem tylko artykuł z formularzem w php który podałem wyżej, nie wie ktoś jak zrobić żeby to działało? Próbowałem różnych botów i nie działają, może coś źle w kodzie?

zwiastun
14-08-2009, 14:58
Nie wiedziałem że jest taki formularz, nie umiem go za bardzo skonfigurować.
To może po prostu doczytaj a nie "wydziwiaj", bo jak inaczej nazwać sytuację, w której nie umiesz uruchomić prostej standardowej funkcji Joomla!, a silisz się na dołączanie własnego kodu, który ma zrobić dokładnie to samo!

Pajlok
14-08-2009, 15:20
Zrobiłem ten formularz (nie mój php, tylko ten w joomli) lecz nie mogę tam za dużo ustawić.
Jest tu do podania imię i nazwisko, email, temat wiadomości i wiadomość, chciałbym dodać jeszcze numer telefonu i dopisać coś przed formularzem. Da się? Jeśli nie to jaki jeszcze sposób na zrobienie tego formularza znacie? Szkoda że ten php nie działa bo bym sobie zrobił tak jak ma być :(

@edit
w sklepie virtuemart który ostatnio robiłem był formularz zapytania o produkt, nie był to formularz php tylko w html, czy da się coś takiego w html napisać a np. skrypt php do wysłania wiadomości wrzucić nna serwer i żeby formularz z niego korzystał przy wysyłaniu?

@edit
nie da się jakoś zrobić tego formularza tak, że część formularza w html byłaby w artykule a podczas wysyłania formularz odwoływałby się do skryptu php na serwerze który wysyłałby na maila?

@edit
znalazłem komponent artforms, jednak coś mi nie działa, zrobiłem formularz, poustawiałem all, dałem pola, ale jak chcę wejść w formularz to nic nie ma. Czy jest jakiś poradnik do tego żebym mógł sprawdzić czy nie popełniłem żadnych błędów?

@edit
dobra, po całym dniu szukania i nerwów ten artform działa jak nalerzy, jedyny problem mam teraz z wyglądem gdyż cały formularz jest rozjechany i nie wiem gdzie i jak go zmienić.

@edit
dobra temat można zamknąć, artform działa, ale starsza wersja bo nowsza nie działała. Wszystko ładnie działa i ładnie wygląda. Dzięki trzepiz za chęci.

jaromiko
05-10-2009, 17:05
Ja mam natomiast taki problem zainstalowałem ARTS FORM i wszystko pieknie:

zainstalowałem ten komponent:lecz jak w niego wchodze mam błąd tego typu:

Notice: Undefined variable: admin_preview in /home/jaromiko/ftp/LOGISTYK/administrator/templates/minted_one-point-five/index.php on line 65 (http://l.logistykastudia.pl/)

odnosi sie on do tego kodu:

<?php echo $admin_preview; ?></a></div>



W efekcie nie moge dodawac kolejnych wierszy w formularzu ;(

jak ktos zkolegow moze pomoc to dziekuje

jaromiko
05-10-2009, 17:56
Ni jeszcze jeden błąd kiedy niechce dodawać lini w formularzu:
Notice: Undefined variable: ordering in /home/jaromiko/ftp/LOGISTYK/administrator/components/com_artforms/lib/af.lib.fieldsajax.php on line 141

takie jajo jak ktoś wie co z tym to bede jakos zobowiazany i na dobre piwo posle ;)) bo juz mi sie niechce ktorys raz stawiac skryptu i grzebac w bazie ;(( mam to na nazwie.pl


OK zmieniłem w kodzie

foid = ".$ordering." - 1 + i;

na

foid = ".$ordering." 1 + i;

ale dalej niemoge dodac nowego wiersza

jaromiko
05-10-2009, 18:13
teraz wgralem stara wersje pliku i już błędu niema ale dalej nie mogę dodać wiersza z poziomu panelu komponentu