PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawianie obrazka!



czarny_85
15-08-2009, 15:33
Witam. Mam problem z wstawieniem obrazka do artykułu. Problem jest taki iż jak już wstawie obrazek do artykułu po póżniej gdy chce go edytować to pojawia się mi puste okienko do edycji, to samo się dzieje gdy włanczam edycje html. Nie dawno robiłem formata systemu moze musze cos wgrac. Prosze o pomoc.

alex51
15-08-2009, 16:26
Zastanawia mnie przedstawiony przez Ciebie sposób wstawiania obrazka w artykule. Zalecaną procedurą załączania grafiki w joomla 1.0.xx do treści artykułu jest użycie znacznika {mosimage}, osadzającego wcześniej obrazek wstawiony np. przez ftp na serwer. Edycję obrazka zdecydowanie lepiej robić przed osadzeniem go w treści artykułu i przed wysłaniem na serwer, podobnie ewentualne poprawki przez nadpisanie wcześniej wstawionego obrazka.
Z zastosowaniem tej procedury w treści artykuły widocznego po stronie PA nie widać samych obrazków, jedynie znaczniki określające miejsca ich wstawienia.
Można oczywiście wstawiać bezpośrednio w treść artykułu kod html umożliwiający osadzanie grafiki z pominięciem konieczności wgrywania jej do katalogu "Images" i wówczas tak wstawiona grafika będzie widoczna w treści artykułu po stronie PA.

czarny_85
16-08-2009, 00:27
Ja wiem jak się wstawia obrazek do artykuły. Tylko problem polega na tym iż gdy go wstawie chciałbym go edytowac. Jest taka ikonka odpowiedzialna za to "wstaw/zmien obraz" i kiedy w nia klikne okienko jest puste. Nie wiem czy brakuje mi jakiegos pluginu czy cos musze doinstalowac do przegladarki. Jesli kiedys ktos mial taki problem prosze o pomoc.

KYCu
16-08-2009, 00:29
FF? Wyłącz AdBlock lub tego typu programy.

czarny_85
16-08-2009, 11:22
Nie mam wogole tego dodatku wgranego. Nie wiem co to moze byc jeszcze, powiem tylko jeszcze ze uzywam windowsa 7. Ma ktoś jeszcze jakies innego pomysły?