PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie danych do wykresów



paulking
06-07-2006, 22:46
Witam!

Chciałbym prosić Was o poradę. Chcę na www dodać możliwość wrzucania danych do bazy (chcę później generować wykresy liniowe). Szukałem w archiwum, jak i również w joomli extensions - ale nie wychodzi mi coś.

Mam przed sobą ksera wykresów liniowych i chciałbym żeby to było widać na www, czyli trzeba to wrzucić do bazy. Jeszcze nie wiem jakby to miało wyglądać, ale początkowo myślałem żeby zrobić taką sztuczną tabelke gdzie w kolumnach będą dane w Hz, a w wierszach dB i wtedy nanosiłbym pkty myszką klikając w odpowiednie współrzędne. Danych jest trochę i nie wiem czy szybciej będzie właśnie mieć taki szablon tabelki i w nim klikać czy mieć tabelke z polami wejściowymi InputBox. Dane są w postaci takiej: np na 125KHz jest np 50 dB itd.


Jest szansa zrobienia czegoś takiego? Jak to widzicie?


Pozdrawiam Paulking

Rybik
07-07-2006, 05:39
bez dobrego gotowca moim zdaniem to masakra, poniewaz dla joomla nie istnieje:

interfejs graficzny zrzucajacy wspolrzedne klikniecia myszy z obszaru do cyferek
komponent pozwalajacy na swobodne operacje tabelaryczne z wykorzystaniem bazy danych
polaczenie tych 2 mozliwosci rowniezz istniejacego supportu dla wykresow jest takie cos:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,385/Itemid,35/
i tu wiecej
http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Graphs_and_Charts/index.html
tylko nie pytaj mnie jak sie tego uzywa ;)

wiedziony pasmem wlasnych proznych poszukiwan roznych rozwiazan radzilbym:

albo poszukac jakiegos niezaleznego od joomla skryptu php ktory mialby wymagane funkcje
albo uzyc niezbyt bajernego moze ale dosc pewnego rozwiazania jakim jest excel i spod niego generowac pdfy, zaleta jest to ze pdf to standard ktory kazdy moze obejrzec i pobrac z czym bedzie klopot w innych wypadkach ... no i fakt posiadania zrodla w excelu tez zasluguje na uwage bo mozna to potem skonwertowac na dowolny standard bazodanowy i uzywac w innych miejscachchyba ze znajdziesz jakies genialne narzedzie to sie pochwal ;)

paulking
07-07-2006, 12:43
No to rzeczywiście niezbyt prosta sprawa, a dałoby się podpiąć jave? Bo innym pomysłem jest zrobienie aplikacji jako jnlp i podpięcie pod portal. Wtedy ta aplikacja by automatycznie wrzucała dane do bazy. Mając już te dane w bazie, po prostu wyświetlałbym wyniki w postaci wykresów. Chodzi też o to że chcę zrobić statystyki z tych tabel (średnia itd). Excell/PDF odpada, bo dane mają być w bazie żeby móc później robić statystyki.

Dziękuję za odpowiedź, zastanowię się nad wszystkimi możliwościami które mi podesłałeś w poprzednim wątku. Temat jest dosyć ciekawy i dlatego myślałem żeby to zrobić jako prace dyplomową, ale jeszcze nie rozmawiałem o tym z prowadzącym.


Pozdrawiam Paulking