PDA

Zobacz pełną wersję : DOCLink - jak to działa?



kolagi
06-07-2006, 22:21
Czy komuś udało się wykorzystać DOCLink? :confused:

Instaluje się niby poprawnie ale jak z niego korzystać?

Niby ma się pojawić w edytorze WYSIWYG dodatkowy przycisk ale go u mnie nie ma.

Bardzo proszę o pomoc, bo wstawianie linku w artykule do pliku w DOCMan'ie byłoby bardzo pomocne.

pozdrawiam

Dylek
06-07-2006, 23:13
A moze to niezgodnosc wersji? Jak teraz pobierasz ze stronki DOCMan'a, to tam wyraznie napisane: only compatible with DOCMan 1.3 RC 2
Albo moze nie instalujesz go do jednego z supportowanych edytorow, ten bot wspiera tylko TinyMCE, HTMLArea3 XTD v1.0 beta i WysiwygPro 2.2.4

kolagi
06-07-2006, 23:22
A moze to niezgodnosc wersji? Jak teraz pobierasz ze stronki DOCMan'a, to tam wyraznie napisane: only compatible with DOCMan 1.3 RC 2
Albo moze nie instalujesz go do jednego z supportowanych edytorow, ten bot wspiera tylko TinyMCE, HTMLArea3 XTD v1.0 beta i WysiwygPro 2.2.4

Właśnie mam DOCMan'a 1.3 RC2 i używam TinyMCE :(

ozon
07-07-2006, 11:51
Mialem cos podobnego i w wiekszosci jest to wina sadze ze javy i scryptów kazda przegladarka czy to inaczej i w Wyswing jak to sie nazywa czesto pada ten sposob :D ja doddawalem tak pliki linki przez 3 dni potem padlo innym jak prosilem aby sprawdzili czy u nich sie dodaje wszystko dzialalo a u mnie nie
Sciagalem pluginy itp. jave sun hehe i raz zalapalo potem znow kleska wiec zaczolem uzywac opery z ktorej jestem zadowolony :)
gdyz zaczal mi si epokazywac kod ;)
lecz tam trzeba znac przynajmniej podstawy HTML zeby dodawac dany link itp. :D ale dzieki temu wiesz wiecej polecam taki sposob jesli ma sie takie problemy jak ja...............

co do ogłoszeń, to nie to miejsce! - wyciąłem
zwiastun

Viking
23-01-2007, 23:15
Edytor na wersję html (zwykły edytor) przełącza się w PA, TinyMCE ma też możliwość podglądu html.
Proszę nie wprowadzać ludzi w bład. Nie trzeba instalować do tego Opery. To dobra przeglądarka choć akurat z TinyMCE nie zawsze jej podrodze.

cyna
31-03-2007, 23:50
to ja się doczepię do tematu i powiem tak, mój problem polega na braku wyświetlania jakiejkolwiek ikonki z doclinka której kliknięcie pozwalałoby na dodanie plików z docmana :((( Spełniam wszystkie wymienione wyżej warunki i nic :(

sauron9
27-06-2007, 13:38
Witam ja mam taki sam problem. Nie pojawia mi się w żadnym miejscu w edytorze tekstu (TinyMCE) przycisk umożliwiający dodanie pliku do artykułu. Trochę odświeżę temat, bo rozwiązania nigdzie nie znalazłem, a z tego co widzę moi przedmówcy również. Nikt się z tym nie spotkał? Nikt nie wie jak to naprawić?
Moja konfiguracja:
- Joomla 1.0.11
- Docman 1.3 RC2
- DocLink 1.0 RC2
- TinyMCE
- Jest Java, Flash i inne pluginy do FF 2.0.0.4, pod IE7 jest tak samo.

PS. Może znacie chociaż jakiś inny dodatek? Jedyne co potrzebuję, to umieszczać w artykułach linki do plików na serwerze. No i koniecznie musi to być przez jakiś WYSIWIG, ręczne dopisywanie do pliku w HTML odpada, to nie ja będę tego używał.

Pozdrawiam, Szymon

corass
19-08-2007, 19:36
Witam, odgrzewam temat. Mam te same problemy i te same potrzeby co koledzy. Nic nie znalazlem na forum a widzę, że na głowej stronie joomla.pl korzysta sie z docLinka. Drodzy admini i moderzy udzielcie pomocy!

zwiastun
19-08-2007, 21:41
Na głównej korzysta się niestety z łapek.
Doclink integruje się z JCE, ale nie sprawdzałem. To jest w każdym bądź razie dodatek do edytora. Z tinyMCE nie działa

corass
19-08-2007, 21:45
dzięki za odpowiedz,
a powiedz mi proszę jak to jest rozwiązane np tu:

http://www.joomla.pl/index.php/content/view/336/2/


? jak patrze na składnię linka to jest napisane ze jest 'component, docman' to w końcu z łapki czy nie ?:>

Viking
19-08-2007, 22:05
generalnie to składnia linków nie jest jakąś czarną magią, a poza tym wystarczy znaleźć odpowiedni dokument i skopiować adres z przeglądarki - nie bardzo rozumiem czego nie rozumiesz...

corass
19-08-2007, 22:11
Ja wszystko, ale osoba która będzie obsługiwać nie ma zielonego pojęcia o html itd. Chciałem, aby jak obsługa nie sprawiała tej osobie problemów. Poprostu myślałem, że to gdzieś się ustawia albo edytuje jakieś pliki.

pozdrawiam

draczeek
23-08-2007, 22:22
doclink jest bardzo przydatny, gdyby ktoś go jeszcze dostosował do wersji utf i spolszczył to byłoby cudownie.

Powiem tylko, że próbuję na razie sam tylko nie bardzo mi wychodzi. Nigdzie w plikach 'doclinka' nie mogę znaleźć deklaracji kodowania.

zwiastun
23-08-2007, 23:21
Trzeba ją dodać w pliku XML w pierwszej linii
Ale to nie jest potrzebne.
Trzeba jedynie przetłumaczyć langa (jest w podkatalogu, zapisać go w utf8 i to wszystko. Masz tu treść plików w ISO-8859-2
pl.php


<?php
// PL lang variables ISO-8859-2
// ************************************************** *********************
// ** Title.........: JCE 1.1 polish lang. Plugins: doclink/pl.php,
// ** Version.......: 1.0
// ** Author........: Polish Translation Team - Polskie Centrum Joomla
// ** Filename......: pl.js (polish language file)
// ** Last changed..: 29 June 2007
// ************************************************** *********************/
$pl['desc'] = 'DocLink';
$pl['ins_file'] = 'Wstaw plik';
$pl['file_list'] = 'Lista plików';
$pl['icon'] = 'Doł±cz ikonę';
$pl['date'] = 'Doł±cz datę';
$pl['size'] = 'Doł±cz rozmiar';
$pl['select_text'] = 'Kliknij nazwę pliku, by wstawić dane odno¶nika; kliknij prawym przyciskiem, by go zaznaczyć.';
$pl['document_mode'] = 'Tryb dokumentu';
$pl['download'] = 'Przekierowanie pobrania';
$pl['details'] = 'Pokaż szczegóły';
?>

pl.js
// PL lang variables ISO-8859-2
// ************************************************** *********************
// ** Title.........: JCE 1.1 polish lang. Plugins: doclink/pl.js, JCE 1.1
// ** Version.......: 1.0
// ** Author........: Polish Translation Team - Polskie Centrum Joomla
// ** Filename......: pl.js (polish language file)
// ** Last changed..: 29 June 2007
// ************************************************** *********************/
tinyMCE.addToLang('doclink',{
desc : 'Wstaw dokument DOCMana',
modified : 'Zmieniony',
size : 'Rozmiar',
delta_width : 0,
delta_height : 0
});