PDA

Zobacz pełną wersję : zewnętrzny formulaarz i sprawdzenie uprawnień użytkownika joomli



donat2000
16-08-2009, 23:42
Szukałem na forum ale nie znalazłem... Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość. Mam pewien formularz do zamawiania usługi działa on w oparciu o php i chcę do włożyć w jooomle za pomocą wpinacza. Jest plik który administruje ten formularz i na chwilę obecną jest ogólnodostępny każdy może coś zrobić, natomiast nie che robić drugiego systemu logowania, dlatego moje pytanie brzmi jaki parametr należałoby w prowadzić by formularz sprawdził czy użytkownik jest zalogowany i czy ma uprawnienia np. admina co najmniej w joomli i np wtedy może dokonać zmian w innym przypadku brak uprawnień?
:confused:

moje
17-08-2009, 01:02
Na www.wromanek.info znajdziesz kurs tworzenia komponentów do Joomla- to jest najlepsze rozwiązanie.

donat2000
17-08-2009, 22:44
A czy ktoś mógłby podsunąć sposób aby formularz sprawdził uprawnienia w bazie danych i np. jeśli user jest zalogowany to wtedy może administrować formularz jeśli nie to wyświetli komunikat brak uprawnień, prosiłbym o pomoc....:confused:

malkowitch
17-08-2009, 23:28
@Moje napisał Ci sposób. Zrobienie prostego komponentu to najlepszy sposób.

donat2000
17-08-2009, 23:32
A czy ktoś mógłby podsunąć sposób aby formularz sprawdził uprawnienia w bazie danych i np. jeśli user jest zalogowany to wtedy może administrować formularz jeśli nie to wyświetli komunikat brak uprawnień, prosiłbym o pomoc....

Jola
17-08-2009, 23:33
Witam,
przecież to już było i to nie raz:
Sprawdzić czy użytkownik został zalogowany? (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=4036)
Pozdrawiam

donat2000
17-08-2009, 23:47
oki sprawdza uprawnienia i pokazuje zalogowany nie zalogowany, ale przy niezalogownym pokazuje dalej całość administracji tego formularza...

Jola
17-08-2009, 23:49
To dopisz warunek żeby pokazywał tylko uprawnionym.

donat2000
17-08-2009, 23:52
przepraszam ale jestem zielony w kodzie html i php robię wiele rzeczy na wyczucie...

4example
18-08-2009, 01:09
Twoja 'skrypt.php' wyswietlasz na stronie joomla za pomoca wpinacza. Podajesz mu adres 'skryptu' i wszystko gra.

Skoro jestes 'swiezy' podpowiem, ze wpinacz to typ pozycji menu (Wyświetla stronę z ramką pływającą (IFRAME), w której można prezentować inną witrynę albo niezależną aplikację. )

Powodzenia:)

donat2000
18-08-2009, 07:58
"przepraszam ale jestem zielony w kodzie html i php robię wiele rzeczy na wyczucie..." odnosiło się do zrobienia warunku a nie do wpinacza...

moje
18-08-2009, 17:23
Jeśli jesteś zielony z php/html, to kłania się dział zleceń.

donat2000
18-08-2009, 18:41
Mam proste pytanie czy ktoś może mi podać jaki warunek należy umieścić w pliku php aby sprawdzić czy ktoś jest zalogowany jako admin i wyświetlić stronę bądź wyświetlić komunikat brak uprawnień? Z góry dziękuję za nie marnowanie zbędnych kb tego serwera na odpowiedzi nie wnoszące nic do zadanego pytania, jak ktoś nie wie lub nie chce pomóc jak to zrobić to lepiej się niech nie wypowiada takie powiedzmy ekologiczne podejście do tematu....

Jola
18-08-2009, 22:02
$user = & JFactory::getUser();$user->get('id') - zwraca id użytkownika
$user->get('usertype') - zwraca funkcję użytkownika
$user->get('gid') - zwraca gid użytkownika
Mając te informacje i dostęp do bazy danych (tabela jos_users) możesz (zapoznając się wcześniej z podstawami budowania warunków w PHP) - mam nadzieję rozwiązać swój problem.