PDA

Zobacz pełną wersję : Ja usunąć godzinę z daty / terminu / czasu utworzenia newsa?



moje
17-08-2009, 16:21
Mianowicie
($this->params->get('show_create_date') wywołuję date utworzenia newsa razem z godziną, jak i gdzie usunąć samą godzinę?
Przykład: poniedziałek, 17 sierpnia 2009 zamiast: poniedziałek, 17 sierpnia 2009 16:23.

Champion
17-08-2009, 16:43
wejdz w artykuły i masz w prawym górnym rogu preferencje. Daj na ukryj czas utworzenia newsa.

KYCu
17-08-2009, 16:48
@Champion, mylisz się :) @moje pyta o to, jak usunąć tylko godzinę utworzenia artykułu :)

@moje, najprościej to edytuj plik pl-PL.ini w folderze language i zmień
DATE_FORMAT_LC2=%A, %d %B %Y %H:%M <-- na --> DATE_FORMAT_LC2=%A, %d %B %Y

#edit

@moje, to na pewno Ty? :D

moje
17-08-2009, 16:49
To nie jest to, ustawienie tej opcji na ukryj spowoduje brak wyswietlania jakichkolwiek informacji o dacie i czasie utworzenia, a mi chodzi o wyświetlanie tylko samej daty- czyli modyfikacja w kodzie.

EDIT:

Dzięki KYCu.

EDIT 2:

Ciemność widzę- prawda taka, że to jest mój pierwszy raz, jak chodzi o zabawy z datą ... Zazwyczaj zamiana w kodzie wystarcza, a tu psikus, nie w kodzie, a w pliku językowym.

KYCu
17-08-2009, 17:05
Ciemność widzę- prawda taka, że to jest mój pierwszy raz, jak chodzi o zabawy z datą ... Zazwyczaj zamiana w kodzie wystarcza, a tu psikus, nie w kodzie, a w pliku językowym.
Można i w kodzie :). Wystarczy w pliku default.php, który odpowiada za wyświetlanie artykułu zmienić DATE_FORMAT_LC2 na DATE_FORMAT_LC1 a następnie zastosować metodę nadpisywania szablonów :)

moje
17-08-2009, 17:12
Wiem, wiem, z tym że DATE_FORMAT_LC1 ma %A, %e %B %Y , a nie %A, %d %B %Y .
Przydałoby się "rozbić" show_create_date na show_create_date i show_create_time, wtedy w preferencjach można by wybierać lub móc określić wyświetlanie daty i czasu w konfiguracji Joomla.

KYCu
17-08-2009, 17:17
Przydałoby się "rozbić" show_create_date na show_create_date i show_create_time, wtedy w preferencjach można by wybierać lub móc określić wyświetlanie daty i czasu w konfiguracji Joomla.
Joomla! 1.6 przed nami :) "wszystko się może zdarzyć" :D