PDA

Zobacz pełną wersję : Menu - nowości - nie wyświetla nic



gojuryu.tg
17-08-2009, 23:18
Zrobiłem w górnym menu pozycję, w której miały się wyświetlać nowości, tzn. wszystkie artykuły witryny w kolejności według daty utworzenia.
W tym celu wybrałem w opcję "Blog-Archiwum artykułów z sekcji".
Pozycja w menu się pojawiła, ale po kliknięciu wyświetla się informacja, że nie ma aktualnie żadnych artykułów. A artykuły są. Nawet celowo tworzyłem byle jakie artykuły aby wypróbować to menu.
Niestety - nie ma nic.

Czy ja to dobrze zrobiłem, czy też może nie takie jest przeznaczenie tej opcji, a to, co chciałem zrobić może jest niewykonalne? Proszę o pomoc.

Można to zobaczyć tu (http://www.gojuryu.tg.prv.pl)

Bazyl
17-08-2009, 23:33
Archiwum to archiwum. Musisz je stworzyć dopiero.
Włącz inne przeglądy...

www.wiki.joomla.pl

siristru
26-08-2009, 09:29
Spróbuj tak: w menu dodajesz nowy odnośnik. Klikasz na artykuły -> Strona startowa -> Przegląd - Strona startowa. W parametrach ustawiasz sobie po ile ma Ci się wyświetlać artykułów. Przy tworzeniu artykułów zaznaczaj "Publikuj na stronie startowej". używaj też przycisku "więcej" by rozdzielić artykuł (a nie dawać cały na stronie z nowościami). Strona ta nie musi być główną (startową).

zwiastun
26-08-2009, 10:20
@gojuryu.tg - nie korzystasz przypadkiem z Joomla 1.0, bo w tłumaczeniach Joomla 1.5 nazwy blog nie używamy.
Jeśli dopiero zaczynasz, to zmień koniecznie na Joomla 1.5. joomla 1.0 nie będzie już rozwijany! ani wspierany!

gojuryu.tg
06-09-2009, 14:49
chciałem zainstalować najnowszą joomla, ale ciągle coś nie tak szło. albo plik instalacyjny jest wadliwy (cały zip), albo nie wiem co.
Po prostu zamiast napisów wyskakują same znaki zapytania, a na koniec całkiem wszystko pada, że nawet na oślep nie da się tego zainstalować (klikając w te znaki zapytania, które powinny być wyrazami).

moje
06-09-2009, 14:58
Musisz ustawić kodowanie bazy danych/porównywanie znaków na utf-8, a podczas instalacji Joomla, wybrać wyczyszczenie istniejących tabel.