PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z katalogiem tmp podczas instalacji



bodzio
02-12-2005, 15:23
Ponieważ jestem tu pierwszy raz więc witam wszystkich.

Do tej pory bawiłem się z mambo/joomla pod windowsami i nie było żadnych problemów. Teraz spróbowałem pod linuxem no i oczywiście są.

Zaraz na pierwszym ekranie mam: sesion save path: /tmp Unwriteable

Jakie prawa i do czego muszę jeszcze ustawić?images/icons/icon9.gif

zwiastun
02-12-2005, 17:08
No, Adminie = bo skoro na linuxie, toś Waćpan zapewne i adminem tego serwera. Jakąś ścieżkę trzeba uczynić zapisywalną! Nawet jej nazwa jest podana!
A, i oczywiście, witaj.

bodzio
02-12-2005, 17:33
Mam katalog /tmp z prawami 777. Co jeszcze?

magic
02-12-2005, 20:50
Pytanie gdzie masz ten katalog tmp :p
Sprawdź czy masz folder tmp w głównym katalogu serwera www (obok folderów /httpdocs, /cgi-bin ... - na tym samym poziomie).
No i nie zapomnij o chmod.

nexus246
02-12-2005, 22:14
a jak /tmp to nie ten tmp co ma byc to zobacz sobie w /etc/php.ini taki wpis session.save_path

bodzio
04-12-2005, 00:26
Założyłem tmp we właściwym miejscu i poszło. Dzięki.

zwiastun
04-12-2005, 02:25
No to teraz Adminie, takim jak Ty, napisz swoim językiem szczegółową instrukcję i będzie można zamknąć ten watek!

bodzio
04-12-2005, 23:36
A więc do dzieła.
Problem polegał na braku możliwości zapisu w katalogu tmp. Informacja ta pojawiła się na pierwszym ekranie podczas instalacji. Jak pokazuje komunikat problem tkwi w katalogu /tmp - dla mnie była to informacja, że instalator nie może zapisywać w katalogu umieszczonym w głównym drzewie. Ale dzięki Waszej pomocy już wiem, że chodzi o katalog tmp umieszczony w katalogu gdzie znajduje się strona www ( u mnie nie było go wcale). Oczywiście tmp powinien mieć prawa 777. Więcej informacji o prawach do plików/katalogów (żeby nie było czerwonych komunikatów w ustawieniach php) znajduje się na stronie joomlademo naszego szanownego Zwiastuna.