PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja-problem



flaber
07-07-2006, 07:39
Witam
Na wstepie chce powiedziec ze stworzylem strone i jakiegos czasu przybywa mi codziennie przynajmniej 1 uzytkownik. Z poczatku cieszylo mnie zainteresowanie moja witryna jednak mam do niej coraz wieksze watpliwosci. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o uzytkownikow. Patrzac na adresy mailowe wszyscy maja domene wp.pl , o2.pl lub gmail.com . Wiem, ze to popularne adresy, ale wydaje mi sie, ze moze ktos zapycha mi baze zakladajac ciagle nowe konta. Czy mozna jakos sprawdzic Ip lub sprawdzic czy jedna osoba posiada wiecej niz 1 konto? Moze wprowadzic obrazek przy rejestracji jesli to mialoby pomoc?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.

xqleg
07-07-2006, 08:42
Sprawdź logi serwera a jeśli do takowych nie masz dostępu to zainstaluj jeden z dostępnych komponentów służących do gromadzenia statystyk (JoomlaStats, astatPRO).

flaber
08-07-2006, 10:51
A wiec tak :
Zainstalowalem sobie JoomlaStats. Mimo wszystko jest taki problem :
Poprosilem kolegow zeby weszli na moja strone. Kazdy ma swoj komputer. Mimo tego w Joomla Stats nadal pisze mi ze strone odwiedzilo 0 osob.
Nie wiem dlaczego nie gromadzi statystyk. chce rowniez dodac ze wczesniej chcialem korzystac z Stats4u itp. statystyk i rowniez mi nie zapisywaly kto wchodzi. Czy to wina serwera ? Korzystam z webd.pl

Pozdrawiam i czekam na odp.

xqleg
08-07-2006, 11:06
jesteś pewien, że poprawnie zainstalowałeś?
Aby JoomlaStats działalo trzeba wkleić ten kod do kodu strony gównej index.php templatki, której uzywasz.

<?PHP
if(file_exists($mosConfig_absolute_path."/components/com_joomlastats/joomlastats.inc.php"))
{
require_once($mosConfig_absolute_path."/components/com_joomlastats/joomlastats.inc.php");
}
?>

czytaj na przyszłość to co wyswietlają instalatory...

flaber
09-07-2006, 09:48
juz działa dziekuje :)

I po chwili moim oczom ukazało sie :

Boty
Identyfikator Strefy Kraj/Domena Nazwa Bota Stron Czas
com Commercial msnbot 1 2006-07-09 01:59:39
com Commercial msnbot 1 2006-07-09 00:57:50


Da sie z tym cos zrobic ?? Moze banowac to jakos albo cos ?

vj_
09-07-2006, 09:54
Witam
Na wstepie chce powiedziec ze stworzylem strone i jakiegos czasu przybywa mi codziennie przynajmniej 1 uzytkownik. Z poczatku cieszylo mnie zainteresowanie moja witryna jednak mam do niej coraz wieksze watpliwosci. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o uzytkownikow. Patrzac na adresy mailowe wszyscy maja domene wp.pl , o2.pl lub gmail.com . Wiem, ze to popularne adresy, ale wydaje mi sie, ze moze ktos zapycha mi baze zakladajac ciagle nowe konta. Czy mozna jakos sprawdzic Ip lub sprawdzic czy jedna osoba posiada wiecej niz 1 konto? Moze wprowadzic obrazek przy rejestracji jesli to mialoby pomoc?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.

obrazek - token, to ochrona przed wlasnie tego typu spamowaniem, to co nizej napisales o bocie msn to nic dziwnego, skoro np. strona zostala zgloszona do ich wyszukiwarki, mozesz zapowiedz wizytacja z tych adresow zakladajac plik robots.txt i tam dac :

User-agent: *
disallow: /

tyle tylko, ze wtedy Twojej www na marno szukac w internecie :)

flaber
09-07-2006, 17:06
Dzieki. I jeszcze taka sprawa
W jaki sposob dodac ten obrazek przy rejestracji ?
Znalazlem taki cos : Security Images

Ale to chyba dziala tylko na komentarze bo w opisie o rejestacji nic nie widzielem // czytalem na joomla.pl //

pzdr i dzieki za kolejna odp.