PDA

Zobacz pełną wersję : Alfabetyczne sortowanie publikowanych artykułów nie działa.



Figiello
18-08-2009, 17:10
Włączyłem sortowanie alfabetyczne artykułów, które działa w mapie stron, jednak publikowane artykuły na stronie nadal nie są wyświetlana alfabetycznie lecz według kolejności dodawania. Przykładowo chodzi mi o posortowanie tych artykułów:
http://www.przepisykulinarne.tv/filmy1
jak kliknę tytuł artykuły to się oczywiście posortują ale chciałbym żeby sortowały się automatycznie.

Znalazłem rozwiązanie problemu na forum, że w wersji 1.5.12 błąd ten został naprawiony, ja używam 1.5.11, dlatego zaktualizowałem joomla do 1.5.12 i sortowanie rzeczywiście zadziałało, jednakże pojawił się inny błąd (tak na szybko):
- nie mogłem zapisać artykułów gdy chciałem je edytować,
- opcję tekstowe w edytorze takie jak czcionka i inne zostały strasznie okrojone, z trzech (może 4) linijek opcji pozostało mi po kilka opcji z każdej linijki. Więc zaktualizowałem joomla do najnowszej wersji 1.5.14 ale problem z zapisywaniem edytowanych artykułów i ograniczeniem opcji edytora tekstowego pozostał.

Generalnie zależy mi na sortowaniu alfabetycznym publikowanych artykułów ale zastanawiam się nad błędem który zaistniała nie powinien, czy komuś się to przytrafiło?

dkint
18-08-2009, 18:02
Witam

Ustaw sobie sortowanie alfabetyczne w parametrach pozycji w menu ... jest to jedna z podstawowych cech joomla

pozdrawiam
Krzysiek

Figiello
18-08-2009, 20:59
Włączyłem to, właśnie tam to ustawiłem, nigdzie indziej i jak widać nie działa. Dokładnie w pozycje menu w dziale "parametry rozszerzone" tytuły:: a-z