PDA

Zobacz pełną wersję : User menu



siomer
19-08-2009, 12:05
Witam jestem w trakcie koncowej fazy tworzenia projektu mojej strony w joomla jednak napotkalem maly problem, ktorego nie potrafie sam rozwiazac.
Otóż wchodzac na strone http://darkarchon.pl podczas logowania jak wiadomo pojawia sie user menu z dostepnymi linkami po zalogowaniu i tekstem Witaj nick, i pod nim button Wyloguj.

Moje pytanie dotyczy tego jak umiescic tekst "Witaj nick" przed dostepnymi linkami dla user menu a button wyloguj chcialbym usunac calkiem.

Dodam, że menu jest robione w poziomie co zreszta widac w serwisie.
Nie znam sie za dobrze na php i bylbym wdzieczny gdyby ktos podal mi jak zmienic ta mozliwosc

KYCu
19-08-2009, 12:29
Witaj

Gotowego rozwiązania raczej nie dostaniesz :) przynajmniej nie za darmo. Twój problem o ile dobrze zrozumiałem, można rozwiązać poprzez metodę nadpisywania szablonów - template override.
http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_podmiany

siomer
19-08-2009, 14:00
okej juz rozwiazalem problem, a raczej tak polowicznie

zeby w ogole nie bylo tekstu Witaj nick, trzeba wyrzucic z kodu w pliku mod_login nastepujace liniki:

"<form action="index.php" method="post" name="login" id="form-login">
<?php if ($params->get('greeting')) : ?>

<?php if ($params->get('name')) : {
echo JText::sprintf( 'HINAME', $user->get('name') );
} else : {
echo JText::sprintf( 'HINAME', $user->get('username') );
} endif; ?>

<?php endif; ?>


<input type="hidden" name="option" value="com_user" />
<input type="hidden" name="task" value="logout" />
<input type="hidden" name="return" value="<?php echo $return; ?>" />
</form>"


natomiast zeby wyrzucic button wyloguj nalezy usunac ten kod

<div align="center">
<input type="submit" name="Submit" class="button" value="<?php echo _BUTTON_LOGOUT; ?>" />
</div>


jednak mam pytanie do bardziej obeznanych ode mnie, jak mimo wszystko wrzucic tekst Witaj nick przed linki w user menu ?

trzepiz
19-08-2009, 15:54
zamiast usuwać z pliku należy przesunąć w odpowiednie miejsce (chyba że się mylę, to niech mnie ktoś poprawi)