PDA

Zobacz pełną wersję : Preloader + animacja tekstu



wisnia80
19-08-2009, 15:13
Mam 2 pytania i oczekiwał bym pomocnych komentarzy co i jak bo jestem w kropce i nie wiem w którą stronę iść:

1. Stworzyłem szablon - teraz na stronie czołowej chciałbym dorzucić film waga 6MB. Jak? - czy konwertować do flasha czy zamieszczać jako avi? co bedzie lepsze, wiem że dużo waży ale cóż ....

2. Jeśli padło by na flasha to jak dodać do kodu co i gdzie? - by w momencie gdy Flash się ładuje by cała strona była czarna z widocznym preloader'em tylko a po załadowaniu znikała przysłaniająca je powiedzmy warstwa. (okno z filmem we flashu bedzie wielkości ok 280x400px). Czy całość muszę przygotować we Flashu a wielkość preloadera dopasować do wielkości okna strony?

Dzięki za jakąkolwiek pomoc

moje
19-08-2009, 15:23
TinyMCE, pozwala wgrać film na serwer i wyświetlać go jako flash- ikonka multimedia.
Jest jeszcze całe multum dodatków do wyświetlania filmów na stronie.

Przydatne linki:
http://extensions.joomla.org/

trzepiz
19-08-2009, 16:03
@moje - zastanów się czasem co ty piszesz .. !

@wisnia80 - oczywiście że polecam flash a nie avi. Kod flash'a wstawiasz w odpowiednie miejsce w index.php twojego szablonu i po sprawie. Co do preloadera i samej koncepcji musi ci pomóc ktoś kto w tym jest przynajmniej mądrzejszy ode mnie :) Ja niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.


Oczywiście co, jak, gdzie, kiedy, musisz poszukać na forum bo było o flashu dziesiątki postów ..