PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł strony użytkownika



xaze
19-08-2009, 23:39
Witam,

Poszukuję modułu/kompnentu, który zarządza prywatnymi stronami użytkowników. Chodzi mi o to: jest sobie portal, który zawiera kilka linków dla wszystkich użytkowników i jeden link ze stroną użytkownika, na której sa informacje dotyczące tylko jego. Chodzi mi o to, żeby zarządzać (tworzyć, modyfikować) tymi stronami w jednym miejscu. Na artykułach chyba nie za bardzo się da, chybaże o czymś nie wiem. Poza tym to trzeba by połączyć w jakiś sposób artykuły z użytkownikami.

Z góry dzięki! Pozdrawiam!

dkint
20-08-2009, 05:07
Witam

Community Builder ? jeśli dobrze cię zrozumiałem ...

pozdrawiam
Krzysiek

xaze
24-08-2009, 23:21
No właśnie nie chodzi mi o profil użytkownika, a o dane dotyczące niego, np: jest sobie witryna jakaś moto i każdy pisze o swoim aucie. Czyli każdy użytkownik ma jedną stronę należącą do niego i może na niej napisać co chce. Tak przejrzałem moduły do CB i tam nic takiego nie ma:| Jeszcze jakieś sugestie?? Jeszcze jeden przykład:portal skupia użytkowników, jednak ich interesuje tylko to co zarządzający portalem mają im do przekazania, nie przez maile, a właśnie przez taką stronę.

Bazyl
24-08-2009, 23:42
K2?
Sobi2?

xaze
25-08-2009, 23:16
Hmm, chyba jeszcze nie to. Użytkownik nie może edytować tej strony. Będą na niej informacje kierowane tylko do zalogowanego do użytkownika i każda strona dla każdego użytkownika będzie zawierała inne informacje, więc tylko właściciel konta będzie mógł oglądać te stronę. Dane będą dostępne pod jedną opcją w menu dla wszystkich użytkowników. Jeżeli nie ma takiego modułu/komponentu, to w jaki sposób najszybciej oprogramować: pod danym elementem menu wczytaj artykuł o tytule loginu użytkownika?;>

moje
25-08-2009, 23:48
Login czy to nazwa własna czy nick może być wyświetlany w module logowania- polecam zajrzeć do ustawień tego modułu.
Polecam w kreatorze łączy menu sprawdzić jakie ustawienia daje nam logowanie ;)

A co do edycji własnych danych przez użytkownika, to należy sprawdzić Konfigurację globalną, bo tam cudza się dzieją, normalnie cuda ;)

xaze
26-08-2009, 21:45
No nikt nie czai o co mi chodzi:| Robię stronkę, która prezentuje informacje o firmie. N-1 pozycji w menu wyświetla zwykłe artykuły. Jedna pozycja w menu powoduje otwarcie strony, która zawiera listę kursów i informacje do skierowane do zalogowanego użytkownika. Większość tych stron będzie się różniła zawartością (oddzielna strona dla każdego użytkownika). Chodzi mi o komponent/moduł, który w zależności od zalogowanego użytkownika wyświetli odpowiednie dane skierowane tylko do niego. Mam nadzieję, że w końcu zobrazowałem to, co chce przekazać:) I nie chodzi tu o żadne profile ani dane użytkownika!

Pozdrawiam!

zwiastun
26-08-2009, 21:54
Joomla w standardowym wydaniu nie jest dostosowany do e-learningu. Owszem, istnieją dobre rozszerzenia do takiej funkcjonalności, ale kosztują niemało. Radze rozejrzeć się za systemem, który do tego celu zostal stworzony!

xaze
26-08-2009, 22:44
Nie chodzi mi także o e-learning. Chodzi mi tylko o wyświetlenie listy kursów (kilka linijek lub tabelka) dla zalogowanego użytkownika. Czyli zawartość artykułu zależna od użytkownika. Istnieje taki komponent/moduł?

Pozdrawiam!

zwiastun
26-08-2009, 22:55
W centralnym katalogu rozszerzeń poszukaj Content Restriction

pruff
28-03-2010, 19:14
i co znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu bo ja również szukam takiego dodatku.

mikrus99
26-04-2010, 19:20
i co znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu bo ja również szukam takiego dodatku.

Witam.
Długo szukałem tego dodatku i znalazłem.
Dodatek to inlineACL Content Plugin
Działa na zasadzie ukrywania/pokazywania tekstu pomiędzy znacznikami. Oto przykład:


{iACL type=username admin,username}
Przykładowy tekst
{/iACL}Dzieki temu TYLKO użytkownik admin zobaczy tekst "Przykładowy tekst"
Oto download: LINK (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/content-restriction/5673)
Pozdrawiam

alvi
16-11-2010, 23:54
O właśnie, coś takiego, tylko dla artykułów byłoby super. Dzięki temu dodatkowi mogę stworzyć artykuł w którym wpisuję każdemu użytkownikowi treść, ale chyba lepiej będzie jak każdy użytkownik będzie miał swój artykuł z treścią niż wszystkim użytkownikom wpisywać treść w jeden artykuł, tym bardziej że z czasem użytkowników będzie więcej.