PDA

Zobacz pełną wersję : Dj Catalog - Błąd - Design Joomla



dembolek
20-08-2009, 11:26
Witam serdecznie. Mam problem dotyczacy nowego modulu Dj Catalog. Prezentuje sie dobrze, jednak nie brak w nim bledow. Moj problem dotyczy nastepujacej sytuacji.

Po wprowadzeniu 2 producentow i po 1 produkcje do kazdego dzieje sie nastepujaca rzecz:

Wchodze do Producent A - > produkt A i jego dokladny opis poczym korzystajac z rozwijanego menu producentow DJ Catalog i wybieram Producenta B... i .. tutaj blad wyskakuje blad 404 ze nie znaleziono details/1/1/2/index.php.. zatem pogrzebalem w kodzie modulu wyboru producenta i zmodyfikowalem linie:
<form action="index.php" method="get" name="producersForm" id="producersForm" >

na

<form action="" method="get" name="producersForm" id="producersForm"
>
Dziala ok i swobodnie moge lawirowac miedzy producentami ...ale nie ich produktami jesli wybiore producenta A i produkt A pozniej zmienie na producenta B produkt B to jest ok jesli odwrotnie to dostaje pusta liste , strone z naglowkiem producent B bez zadnych produktow a powinna ukazac sie lista produktow prod A.

Czy zna ktos rozwiazanie tego problemu ?

P.s Komponent fajny ale nie przystosowa ny do stron zoptymalizowanych pod katem SEO, zdjecia ladujac sie zmieniaja swoja nazwe na ciag chaotycznych liczb, linki nieprzyjazne, noi wyglada zupelnie inaczej pod IE. Po dodaniu 3 zdjec wiekszego formatu do opisu jednego produktu pod IE ustawiaja sie w jednym wierszu z tym ze jedno zawsze czesciowo zanika a pod Firefeoxem i Opera 2 gora 1 dol co jest ok.

monkeyo
31-08-2009, 21:32
Witam,

Twój problem wynika z tego, że wybierając: Producent 1 > Produkt A ustawiają się parametry dot. kategorii. Jeżeli następnie wybierzesz w module producentów Producent 2 to wyświetlą się wszystkie produkty należące do Producenta 2 i kategorii poprzedniego produktu (widać to z resztą po ustawieniu pola SELECT w module producers oraz aktywnego pola w module categories). Błąd 404 może wynikać z tego, że nie ma produktu należącego zarówno do Producenta 2 i wspomnianej kategorii.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić (i którą niebawem poprawimy) jest zmiana kodu formularza w pliku mod_djcatproducers/mod_djcatproducers.php na:


<form action="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_djcatalog&view=show&layout='.$layout.'&cid='.$cid.'&Itemid='.$Itemid.'&order='.$order); ?>" method="get" name="producersForm" id="producersForm" >
<?php
$options = array();
$options[] = JHTML::_('select.option', 0,JText::_('CHOOSE_PRODUCER') );
foreach($producers as $producer){
$options[] = JHTML::_('select.option', $producer['id'], $producer['name']);

}

echo JHTML::_('select.genericlist', $options, 'pid', 'onchange="producersForm.submit()"', 'value', 'text', $prod_id);
?>
<input type="submit" style="display: none;"/>
</form>


teraz, w Twoim przypadku - jeżeli nie odpowiada Ci obecne rozwiązanie, usuń z atrybutu "action" formualarza fragment "&cid='.$cid.'" odpowiadający za przekazywanie ID kategorii.

Z pewnością rozwiąże to większość problemów dot. SEO oraz wyświetlania listy produktów.

Jeżeli natomiast chodzi o wczytywanie obrazków

noi wyglada zupelnie inaczej pod IE. Po dodaniu 3 zdjec wiekszego formatu do opisu jednego produktu pod IE ustawiaja sie w jednym wierszu z tym ze jedno zawsze czesciowo zanika a pod Firefeoxem i Opera 2 gora 1 dol co jest ok.
Rozwiń proszę myśl, bo nie zaobserwowaliśmy podobnych problemów.

dembolek
06-05-2010, 11:15
Witam serdecznie.. pobralem aktualna wersje DjCatalog z 09.02.2010 i zauwazylem znaczaca roznice. Pojawilo sie kilka zmian jak np aliasy itp. Jednakze mechanizm generowania ikon nie jest optymalny. Po ustawieniu stalej szerokosci miniatury i automatycznym dostosowaniu proporcji dziala ok... o tyle po ustawieniu odwrotnym - czyli chcemy aby WYOSOKOSCI miniatur w opisie dokladnym produktu byly takie same to niestety nie dziala... kiedy wrzucialem dwa zdjecia 960x661 oraz 1230x661 i ustawilem im taka sama, stała wysokosc zostaly one automatyycznie zeskalowane i po skalowaniu mialy one rozna.. nie identyczna wysokosc.. Testowalem to w starej wersji.. i tam miniatury zostaly wygenerowane poprawnie. Identycznie wysokie

gentle
29-06-2010, 22:40
Witam serdecznie
Mam mały problem z nową wersją. Mianowicie nie działa mi powiększanie zdjęć w firefoxie natomiast w IE działa bez problemowo. Czy można to jakoś zmienić w kodzie a jeżeli to gdzie tego mogę szukać. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

tomaszek83
24-07-2010, 14:06
Witam

po zaistalowaniu DJ Catalog 2 jak wchodze w PA->Komponenty->Dj Catalog mam błąd 404. Co jest nie tak?

---------
Już chyba wiem co... nie chce mi po prostu zainstalować komponentu... niby komunikat że zainstalowano poprawnie, a jednak nie kopiuje wszystkich plików.... dziwne... no cóż ale chyba sobie poradziłem...

rossa
26-12-2010, 14:29
Witam. Już mi ręce opadają! Zainstalowałem DJCatalog na Joomli 1.5 i mogę jedynie dodać producenta natomiast kiedy chcę dodać kategorię lub produkt nic z tego. Pojawia się błąd i informacja, że nie można zapisać. Ponadto przy publikacji na stronie głównej: www.autoas.vot.pl jedynie jeden moduł pojawia się właściwie. Pozostałe dwa kiszka bo jednego w zasadzie nie ma wcale a w miejscu drugiego pojawia się:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/autoas/domains/autoas.vot.pl/public_html/modules/mod_djcategories/helper.php on line 110

Jeśli ktoś może to niech podpowie co z tym zrobić albo może zna ktoś inny moduł, który działa bo z tym ja osobiście już nie mogę... :zly: