PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana szablonu



darell007
20-08-2009, 15:37
Witam serdecznie, mam kłopot. Otóż korzystam z Jommli w wersji 1.5.0.
Zainstalowałem nowy szablon, ustawiłem go jako domyślny, lecz nadal pojawia się standardowy wygląd joomli.

Nie wiem czego to może być wina?
Nowy szablon ma zaznaczenie, że jest DEFAULT.

Pozdrawiam

Bazyl
20-08-2009, 15:39
1.5.14 jest aktualny...

CTRL + F5, czyszczenie cache J!...:)

capote
26-08-2009, 07:57
Prosty sposób, a pomaga ;)

Jeszcze jedno pytanko:
Czy mogę wykonać sobie na gotowo stronkę, wygląd, wpisane dane (artykuły i media) i w przyszłości przenieść, tak, jak stoi na inny serwer?

Czy na nowo instalować na nowym serwerze joomla! i od nowa robic artykuły etc.

Czy jest jakaś możliwość przeniesienia wszystkiego? Bo domyślam się, że jak skopiuje z FTP wszystko z jednego serwera na drugi, to działać nie będzie ;)

Bazyl
26-08-2009, 08:24
Artykuły są zapisane w bazie danych.
Przenosisz pliki z folderu z Joomla!, podpinasz bazę i...

Albo JoomlaPack (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/)...

MagicWawa
26-08-2009, 08:25
Wałkowane to było milion razy. Jeśli nie użyjesz joomlapack (komponent do robienia kopii witryny razem z instalatorem), to skopiuj pliki z serwera na dysk, wyeksportuj bazę do pliku na dysku. Zainstaluj nówkę Joomla na nowym serwerze, usuń wszystkie nowo utworzone tabele w bazie i zaimportuj z pliku (uważaj na ograniczenie wielkości importowanego pliku w phpmyadmin, jeśli będzie zbyt duży spróbuj go zaimportować po zzipowaniu), nadgraj pliki przez ftp (nie nadgrywaj pliku configuration.php). Powinno chodzić bez problemu. Może ewentualnie rozsypać się kodowanie polskich znaków, ale przy odrobinie szczęścia (takie samo kodowanie bazy na obu serwerach) i to Ci się nie wysypie.

moje
26-08-2009, 09:09
Są jeszcze dodatki do przenoszenia/klonowania witryn, wystarczy poszukać.