PDA

Zobacz pełną wersję : com_content a uprawnienia użytkowników



nochal
07-07-2006, 17:24
Czy ktoś może mi powiedzieć jak zmodyfikować komponent com_content, żeby dało się publikować teksty również z poziomu zarejestrowanego użytkownika (nie redaktora)?

zwiastun
07-07-2006, 18:36
Daj wszystkim uprawnienia wydawcy (publisher). A żartując, to najlepiej superadmina. Przemyślałeś w ogóle tę kwestię?

funia
07-07-2006, 21:02
A ja ujmę to w ten sposób: gdyby nadawać poszczególnym użytkownikom uprawnienia "authora" (możliwość publikowania postów, które i tak będą moderowane), to na co należałoby zwrócić uwagę, żeby nie narobili zbytniego bałaganu (np. nadać uprawnienia okreslonym komponentom, modułom, etc.). . Czy wogóle coś takiego miałoby sens, czy jest to zbyt ryzykowne i lepiej nie? Zależy mi na ożywieniu strony, uelastycznieniu jej i stworzeniu takiej mini-społeczności.

Rybik
07-07-2006, 22:16
pamietaj "lenistwo droga do wszelkiego wynalazku" :)
nad doborem galerii to mozna sobie na forum gdybac ale we wlasnej witrynie w kwestiach bezpieczenstwa to chyba warto samemu polazic ? zobacz czym sie roznia grupy frontend od backend i jaki emaja mozliwosci po zalogowaniu...
zagrozenia:
- skrypty spamujace (np ksiazki adresowe - ale sa w stanie wyszperac niezabezpieczone formularze) -> konieczna autoryzacja obrazkami
- debile (sa wszedzie) -> konieczny komponent badwords
no chyba ze lubisz moderowac to ... moze lepiej zaloz im forum ? :) poza tym jak moderowac to przeciez sa standardowe linki "zaproponuj (link, artykul, plik) rozejrzyj sie dobrze co juz masz w reku bo potem nie udwigniesz wszystkich narzedzi ;)