PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.14 a pl-PLtinymce_3.2.4.1_plugins



jedrus
21-08-2009, 07:54
Mam problem z tym edytorem.
Szukając na forum rozwiązania podobnego problemu wyczytałem dość istotną sugestie "Zwiastuna", że instalacja edytora mogła być niedostateczna/niepełna. W związku z sugestią, przed przystąpieniem do migracji kilkunastu serwisów do 1.5.14 postanowiłem pobawić się nieco na testowej stronie http://mok.btx.pl/ wgrywając Joomla 1.5.14 na czyste jak pupcia noworodka miejsce serwera ( mam konta na home.pl) Wynik jest taki jaki widać na powyższym linku. Starsza Joomla daje mi więcej opcji w edytorze niż "14". Dlaczego tak się dzieje? Mam wrażenie, że ustawienie edytora nie działa chociaż polecenie np. zmiany tła działa. Dwa dni bawię sie w "edytor" i niższe jego wersje daja podobny efekt. 1.5.14 zasysałem z kilku źródeł a więc są dobre (chyba) dlaczego więc sam edytor pod "14" wgrywa się z tak ubogimi opcjami?

KYCu
21-08-2009, 09:49
Jesteś pewien, że wszędzie zaglądałeś? a ustawienia edytora? Rozszerzenia -> dodatki -> Editor - TinyMCE 2.0 -> Tryb pracy zminić na rozszerzony

jedrus
21-08-2009, 10:13
Jesteś pewien, że wszędzie zaglądałeś? a ustawienia edytora? Rozszerzenia -> dodatki -> Editor - TinyMCE 2.0 -> Tryb pracy zminić na rozszerzony

Masz na myśli to: http://mok.btx.pl/
Tak, tylko że w dodatkach wyświetla się ( przed aktualizacją i po) samo TinyMCE. Jeżeli chodzi o tryb pracy to mam dwa razy rozszerzenia. Raz "rozszerzony" a raz "rozszerzone". Mam wrażenie, że zalecana "nakładka" poprzez nadpisanie ściągniętej i rozpakowanej paczki nie działa. Opcja "rozszerzone" pokazuje prosty edytor czyli bez żadnych ikonek.

KYCu
21-08-2009, 10:53
Sugestia: zainstaluj JCE. Od początku używam go i nie miałem nigdy problemów.

stereo
21-08-2009, 20:21
ja mam ten sam problem a dzialam na innym serwerze i po akutalizacji joomli tak sie porobilo.... bo dzialam od joomla 1.5.1. i aktualizowalem 14 razy i dopiero przy 14 padlo to

jedrus
22-08-2009, 09:11
KYCu sugerowal, cobym zainstalowal sobie JCE ale z tym tez jest problem i to powazniejszy, bo nie daje sie go zainstalowac w v. 1.5.14. Zeby JCE dzialal trzeba zainstalowac kilka komponentow ale udalo sie zainstalowac tylko 1 a teraz nie daje sie go odinstalowac. Jest mala roznica w podobienstwie, bo Ty podnosiles do "14" a ja jade sobie ze wszystkim od nowa, na nowym-czystym miejscu serwera. System - Legacy tez nic nie daje choc pokazuje ze niby wszystko jest OK. Stawiam na to, ze paczki z Joomla 1.5.14 sa chyba "trafione" i moze jakies poprawki usuna ten problem. Ostatecznie i od biedy mozna by pracowac sobie na TinyMCE ale opcja wstawiania a raczej pozycjonowania fotek nie pracuje prawidlowo i nie zapisuje ustawien.

KYCu
22-08-2009, 11:05
A powiedzcie koledzy z jakich wy serwerów korzystacie? czy aby przypadkiem nie darmowe? Bo dziwne jest to, że ja używam joomla od wersji 1.0.x, później migrowałem wszystkie moje strony na 1.5.x i razem z aktualizacjami do obecnej 14 nigdy nie miałem problemów z tinymce ani JCE. Możliwe całkiem jest, że wina leży po waszym sposobie migracji/aktualizacji/instalacji. Ja bym patrzył na problem z tej strony, lub od strony serwera, że wasze Joomla! nie mają odpowiednich uprawnien do zapisu plików.

Gonguś
27-08-2009, 09:27
Mam problem z TinyMCE, który został zaktulizowany przy aktualizacji Joomli do wersji 1.5.14. Problem objawia się tym, że podczas dodania tekstu nie mogę już dodać więcej, tylko gdu jest pusta strona edytora i nie ma nic, da sie dodać więcej. W czym tkwi problem? Hosting mam na linuxpl.com.

MagicWawa
27-08-2009, 15:24
Może chociaż troszkę pomoże Wam ten post (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=129281#post129281). Jeśli nie, to coś nie tak jest w instalacji lub ustawieniach.

Gonguś
27-08-2009, 16:14
Czytałem, ale w operze nic nie blokowałem i nie wiem co z tym zrobić, ustawienia mam takie jak ty. A do tej pory normalnie wszystko działało, na wersji 1.5.9.

Gonguś
28-08-2009, 10:17
Posiedziałem trochę i pobawiłem się przeglądarkami w Mozilli i IE chodzi wszystko normalnie, w operze niedziała nic. Zainstalowałem na drugim systemie czystą instalacje Windowsa Xp i Opery, no i problem jest nadal, wyłaczyłemw wszystkie dodatki i to samo, czyściłem cach i również to samo.

Trogos
28-08-2009, 15:16
U mnie pojawił się po aktualizacji 1.5.11 do 1.5.14 taki problem jak w załączniku. Podpowiecie coś?

Gonguś
28-08-2009, 15:24
Wgrałeś pliki językowe + polskie spolszczenie. Bo chyba nie.

Trogos
28-08-2009, 20:51
Właśnie, że zainstalowałem poprzez Rozszerzenia>Instalator. Pakiet aktualizujący z 1.5.11 do 1.15.14 i do tego językowy PL (niby 1.5.14) ze strony www.joomla.pl (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,721/Itemid,66/)
Tylko, że po zainstalowaniu lub wgraniu na poprzez FTP mam info, że mam pliki językowe do 1.5.13.

Gonguś
28-08-2009, 21:18
Trzymaj mnie panie... Masz wcześniej podany świetny, post jak wszystko ustawić wejdź tam i sobie zmieć łaskawie. I nie wgrywaj plików przez instalator na stronie, tylko rusz dupko rozpakuj na kompie i wrzuć przez FTP.

stereo
02-09-2009, 20:45
Problem nie wiem kiedy powstal bo nie pamietam juz przy ktorej wersji joomli.
Zainstalowalem joomla 1.5 juz dawno jak byla wersja 1.5.1 o od tegop czasu systematycznie aktualizuje porzez skopiowanie plikow przez ftp - nadpisanie...

do tej pory bylo ok.. SERWER PLATNY
jesli chodzi o JCE to go zainstalowalem i problem zniknal.. wiec narazie zwisa mi to:)