PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka galeria?



Quatrox
21-08-2009, 09:52
Która z dostępnych galerii ma funkcje pozwalającą dodawać zdjęcia zwykłym użytkownikom?

KYCu
21-08-2009, 09:56
Najczęściej ta, która jest z komponentem. Poszukaj i testuj sam.
http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery

Quatrox
21-08-2009, 13:52
Stronę tą jużraz znalazłem i wypróbowałem większość z dostepnych tam galerii i z żadna mi niedziała przykładowo galeria "Rokin Gallery" instaluje się jednakże na stronie gdy klikam odnośnik do galerii pojawia się No Rokin Gallery configuration found!

KYCu
21-08-2009, 13:57
To żeś sobie galerie wybrał... Przetestuj Phoca Gallery albo JoomGallery, bardziej rozbudowaną z obsługą użytkowników.

Quatrox
21-08-2009, 14:22
Co do phoca gallery to przy instalacji wyskakuje następujący błąd:

Komponent Zainstaluj: DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'Phoca Gallery', 'option=com_phocagallery', 0, 0, 'option=com_phocagallery', 'Phoca Gallery', 'com_phocagallery', 0, 'components/com_phocagallery/assets/images/icon-16-pg-menu.png', 0, '', 1 )
SQL =
INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'Phoca Gallery', 'option=com_phocagallery', 0, 0, 'option=com_phocagallery', 'Phoca Gallery', 'com_phocagallery', 0, 'components/com_phocagallery/assets/images/icon-16-pg-menu.png', 0, '', 1 )
Usunięcie zaznaczonych plików jest niemożliwe.: 'uninstall.phocagallery.php'
Usunięcie zaznaczonych plików jest niemożliwe.: 'install.phocagallery.php'
Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /home/users/quatrox/public_html/tmp/install_4a8e90140c7f4/phocagallery.xml to /home/users/quatrox/public_html/administrator/components/com_phocagallery/phocagallery.xml
Komponent Zainstaluj: Nie można skopiować pliku instalacyjnego.
Error Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering

A co do JoomGallery to rzeczywiście można dodawać zdjęcia bezpośrednio ze strony jednakże można to zrobić jedynie z konta o uprawnieniach administratora zwykły user nie może (chyba że można to zrobić gdzieś w konfiguracji a ja to przeoczyłem)

KYCu
21-08-2009, 14:27
chyba że można to zrobić gdzieś w konfiguracji a ja to przeoczyłem
Poszukaj :)

A co do błędu. Podaj więcej szczegółów tj serwer, czy są uprawnienia do zapisu

zwiastun
21-08-2009, 14:30
Chyba jednak przeoczyłeś!
http://wiki.joomla.pl/Joomgallery/Spis_tre%C5%9Bci

Quatrox
21-08-2009, 14:42
jest rzeczywiście opcja wstawiania przez użytkowników zdjęć ale czy jest jakaś galeria aby użytkownicy mogli sami tworzyć kategorie/albumy gdyż w joomgallery kategoria musi być stworzona przez admina

KYCu
21-08-2009, 14:44
150 pytań do... Kolego pobierz wszystkie dostępne galerie i testuj. To nie boli.

Quatrox
21-08-2009, 14:51
testowałem i nieznalazłem dlatego pytam

Agata
21-08-2009, 16:20
Ja testowałam trochę i dla mnie najlepiej się sprawdza Zoom Media Gallery
tutaj są pliki: http://www.skycube.net/downloads/
Powodzenia

Champion
21-08-2009, 16:40
ZMG nie ma swojej kontynuacji i nie działa w niej opcja uploadowania plików .zip. Ja osobiście polecam JoomGallery jest tak rozbudowana że wystarczy każdemu :D

Quatrox
21-08-2009, 17:31
dziękuje bardzo za pomoc okazało się że JoomGallery jest najlepsze (wkońcu rozgryzłem)

Jeszcze tylko jedno pytanie przy dodawaniu zdjęć w JoomGallery są trzy pola Path to the picture: jednak w galeri wyświetla mi się tylko zdjęcie z pierwszego pola a gdy wypełnie tylko pierwsze pozostawiając resztę wolną to mi nie akceptuje i jakby ni zapisuje zdjęć

I gdyby ktoś podał jakąś stroneskądmożna ściągnąć JoomGallery po polsku byłbym wdzięczny

Champion
21-08-2009, 20:52
spolszczenie
http://www.en.joomgallery.net/downloads/view-document-details/73-the-polish-language-files-1.5.x.html

a co do problemu to ja polecam uploadowanie za pomocą plików .zip (spakowane zdjęcia w jeden plik). Mi przynajmniej bez problemowo to działa.

Agata
21-08-2009, 21:44
ZMG nie ma swojej kontynuacji i nie działa w niej opcja uploadowania plików .zip. Ja osobiście polecam JoomGallery jest tak rozbudowana że wystarczy każdemu :D

JoomGallery faktycznie jest rozbudowana...
Ale mam jednak pytanie - czy jest możliwość zabezpieczenia obrazków przed ściąganiem?

Dzięki
Pozdrawiam :)

Champion
21-08-2009, 21:55
w joomgallery takiej opcji nie ma...
ale ogólnie idzie coś takiego zrobić... lecz uważam że to jest bez sensu bo jak ktoś jest bystry to obejdzie to zabezpieczenie.

zwiastun
21-08-2009, 22:02
Namaluj na obrazkach znak wodny. Po to go masz!

moje
21-08-2009, 23:17
Co do zabezpieczenie przed hotlinkowaniem, to zawsze można zrobić to w htaccess.

szoszon1
14-10-2009, 09:35
Namaluj na obrazkach znak wodny. Po to go masz!
Witam
W jakim formacie ma być znak wodny i gdzie go umieścić , aby był widziany w joomgallery ?
Wiem gdzie przestawić opcje aby był dodawany do zdjęcia , ale nigdzie nie widziałem opisane , jaki ma mieć format i gdzie go ulokować
Możecie mi z tym pomóc?

zwiastun
14-10-2009, 09:50
:)
Tworzysz plik graficzny z obrazkiem "znaku wodnego" (png, przezroczysty). Umieszczasz na serwerze, podajesz ścieżkę. Zobacz w konfiguracji na wiki.

szoszon1
14-10-2009, 09:56
Dzięki , już teraz załapałem :D

Jednak jest problem mały , otórz znak wodny pomimo zaznaczenia że ma być dodawany do zdjęcia, przy ściąganiu nie jest dodawany.
Gdy zaznaczę tą drugą opcję aby był cały czas widoczny , to ściąga z znakiem , inaczej nie chce.
Czyźby był jakiś błąd w joomgallery ?