PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep - który komponent najodpowiedniejszy.



bumba
07-07-2006, 21:44
Witam. Chcę załozyć sklep internetowy w oparciu o Joomla. NIestety nie wiem który komponent wybrać. Otóż chciałbym, aby klient płacił za towar w momencie dostawy (kurierem), a nie musiał płacić np. przez PayPal. Chciałbym, aby klient po zalogowaniu i umieszczeniu towaru w koszyku zatwierdził zamówienie i otrzymał maila z potwierdzeniem, po drugiej stronie zaś osoba miałaby otrzymać dane zamawiającego wraz zamówionym asortymentem. Potwierdzanie zamówień odbywałoby się juz telefonicznie, bądź faksem. Próbuję to zrobić za pomocą Ez-Store, ale nie wiem czy to własciwy wybór. Proszę o radę.

Z góry dziękuję.

Dylek
07-07-2006, 22:14
A moze VirtueMart?

bumba
07-07-2006, 22:19
No własnie się mu przyglądam. Jest gdzieś dostępna wersja polska, czy musze go sam spolszczyć??

Dylek
07-07-2006, 23:04
W paczce w zasadzie masz polskiego langa, ale lepiej wez stad (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,1/) - jest poprawiony.

bumba
07-07-2006, 23:06
Dzięki. Pojawiają mi się jeszcze takie komunikaty w panelu administracyjnym:

Warning: htmlentities(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming iso-8859-1 in /home/mezart/public_html/serwis/administrator/components/com_virtuemart/classes/htmlTools.class.php on line 544

Czy to wina języka?

Juz znalazłem rozwiązanie. Autor zaleca "@"/. :)

bumba
08-07-2006, 00:31
Mam jeszcze jeden problem. Po wybraniu Komponenty->VirtueMart pozostaje menu Joomla.
W czym problem? To świeża instalacja bez żadnych upgradów.

Z góry dzięki za pomoc.

zwiastun
08-07-2006, 04:59
Tak to ma

bumba
08-07-2006, 12:10
To jak w takim razie mam np. zdefinować stawki podatku?? Znalazłem taki screen: http://mambo-phpshop.net/documentation/User_Manual/figure/img003.png

U mnie zamiast tego górnego menu jest tylko menu Joomla. Czy coś spaprałem przy instalacji?
Poza tym w manualu dołączonym do VirtueMart w "First steps" jest opisane menu Tax->Add taxes. Zatem wydaje mi się, że jednak powinno być.

Z góry dzięki.