PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze strefą czasową



plmorpheus
22-08-2009, 11:51
Witam ponownie - tym razem problem dotyczy stref czasowych - otóż w konfiguracji joomli mam ustawioną strefę czasową UTC 00:00 no i wszystko klasa tylko, że jak wpisuję artykuł, to wyświetla mi on godzinę dodania o swie godziny wcześniejszą (wpisuję o 10 a wyświetla się że o 8). Z kolei mam zainstalowany także komponent basicschool, w którym godziny wyświetlają sie poprawnie :/ Gdzie problem?

zwiastun
22-08-2009, 12:11
Trudna zagadka, zwłaszcza, że strefa, którą ustawiasz, jest akurat nieco za wczesna. Warszawa i Polska są w strefie: UTC +01:00.

plmorpheus
22-08-2009, 12:43
Własnie wiem o tym tylko nie wiem jak tą strefę zmienić - szukałem czy apache nie ma jakiegoś ustawienia domyślnej strefy czasowej ale nic nie znalazłem może dlatego że nie znam się za bardzo na tych klockach. Jest na to jakaś rada?

KYCu
22-08-2009, 12:46
No to chyba nie jest tak ciężko wejść w konfigurację Joomla! i zmienić strefę a na koniec zapisać! Dodatkowo sprawdź czy w ustawieniach użytkownika (Ty) też masz poprawną strefę czasową.

moje
22-08-2009, 12:46
Strefę czasową ustawiasz w panelu administracyjnym Joomla.

EDIT:

KYCu mnie uprzedził.

plmorpheus
22-08-2009, 13:19
No to chyba nie jest tak ciężko wejść w konfigurację Joomla! i zmienić strefę a na koniec zapisać! Dodatkowo sprawdź czy w ustawieniach użytkownika (Ty) też masz poprawną strefę czasową.


No nie jest wcale trudno, tylko jak ustawiłem strefę czasową UTC 01:00 to wyświetla mi godzinę do tyłu (wpisuję tekst o 13 a pokazuje 12). Jako użytkownik także mam strefę UTC 01:00 :/

KYCu
22-08-2009, 13:21
Mamy czas letni obecnie tak? :) ustaw +2

plmorpheus
22-08-2009, 13:27
Mamy czas letni obecnie tak? :) ustaw +2

No to raczej rozwiązaniem nie jest... :) W końcu strefa czasowa to strefa czasowa :) Po za tym nawet jeśli bym tak ustawił, to musiałbym ręcznie zmieniać strefę każdemu użytkownikowi bo każdy ma zapamiętane ustawienia strefy podczas jego tworzenia. W moim przypadku, gdzie mam kolo 20 userów to jeszcze by przeszło, ale co jak ktoś ma załóżmy 100 lub więcej?

Czekam na inne propozycje.

EDIT: Przypuszczam, że problem może leżeć gdzieś po stronie apacha (mam to na swoim kompie) - korzystam z XAMPP jeśli to pomoże.

Jola
23-08-2009, 02:23
Witam,
podczas dodawania użytkownika domyślnie zaznaczana jest strefa czasowa wybrana w konfiguracji witryny.
Rzeczywiście zmiana czasu na letni może stwarzać problemy, ale zmiana strefy czasowej użytkownikom nie wymaga aż tak mrówczej pracy.
Wystarczy jedno polecenie sql wpisane w phpMyAdmin i masz załatwioną podmianę strefy czasowej dla wszystkich użytkowników (zakładając, ze wszyscy mają przypisane takie same parametry) :).
Pozdrawiam

blake
27-08-2009, 22:30
Mysle ze nie jest to wina ustawien kont userow. Bo niezalogowany widzi godzine ustawiona w joomli (czyli GMT 0 lub +2) co nie zmienia faktu ze w artykulach pokazuje sie dwie godziny wczesniejsza a w komentarzach jest ok. Jak ustawiam +2 to wtedy artykuly sa ok a komentarze dwie godziny do przodu. Mam ten sam problem i nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi

Jola
27-08-2009, 22:58
Czego używasz (komponent?) do komentarzy?

blake
27-08-2009, 23:02
joomcomment

Jola
27-08-2009, 23:37
Niestety nie mam i z tego powodu nie pomogę. :(

piter68
05-11-2009, 17:43
Mysle ze nie jest to wina ustawien kont userow. Bo niezalogowany widzi godzine ustawiona w joomli (czyli GMT 0 lub +2) co nie zmienia faktu ze w artykulach pokazuje sie dwie godziny wczesniejsza a w komentarzach jest ok. Jak ustawiam +2 to wtedy artykuly sa ok a komentarze dwie godziny do przodu. Mam ten sam problem i nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi
Witam.
Odświeżę wątek i podepnę się pod pytanie. Mam ten sam problem, czyli różnicę w czasie. By czas w dodawanych komentarzach był właściwy, mam obecnie GMT 0. Trzeba jednak za każdym razem zmieniać czas przy dodawaniu artykułu, bo np. zamiast 16.30 jest tam 15.30.
Komponent do komentarzy - mXcomment.

Jola
05-11-2009, 21:21
Witam,
@piter68 - która wersja Joomla?

piter68
05-11-2009, 22:05
Wersja 1.5.10

Jola
05-11-2009, 22:40
Przeglądam wersję 1.0.7 (taką udało mi się znaleźć). Powiem tak - kod jest typowy dla Joomla 1.0. Wybór strefy czasowej jest odczytywany przez zmienną, której nie widzi Joomla 1.5.
Moja propozycja jest taka - poszukaj czegoś innego. Jeśli bardzo się upierasz przy tym komponencie mogę dać wskazówki co zmienić, ale nie gwarantuję sukcesu.

piter68
06-11-2009, 08:12
Dziękuję bardzo za życzliwe zainteresowanie :)
Upierał się nie będę, ale może warto spróbować, jeśli masz pomysł na rozwiązanie problemu?

Moja propozycja jest taka - poszukaj czegoś innego.
Masz taki komponent - swojego faworyta, który będzie stabilny, bezproblemowy w obsłudze i pozwoli na bezstresową migrację z mXcomment? Panel z komentarzami ma kilka tysięcy wpisów. Pytam, ponieważ z tego co czytałem, zdania na temat komponentów do komentowania są podzielone, a chciałbym poznać opinię specjalistki.

Jola
06-11-2009, 22:24
Chyba mnie trochę przeceniasz - moje kontakty z komponentami do komentarzy ograniczają się naprawiania jeśli coś nie działa albo zmian jeśli chcę aby działały inaczej. :)
Mój związek z mXcomment trwał całe 20 minut.

Zadaj na forum pytanie - niech użytkownicy się wypowiedzą i doradzą.

piter68
07-11-2009, 13:15
Dziękuję za info. Tak też pewnie uczynię. Ale kusi mnie jeszcze to rozwiązanie:

Jeśli bardzo się upierasz przy tym komponencie mogę dać wskazówki co zmienić, ale nie gwarantuję sukcesu.
Możesz rozwinąć temat?

Jola
07-11-2009, 20:01
Muszę przyznać się do błędów.
Okazuje się, że dodawanie rekordów do tabeli za pomocą konstrukcji INSERT INTO tabela SET... jest poprawne, choć bardzo rzadko używane. Dlatego usunę te uwagi z poprzednich moich postów żeby nie wprowadzać nikogo w błąd.
Po zainstalowaniu komponentu okazało się również, że zmienna pobierająca zmienną czasową jest pobierana i w zależności od tej wartości jest zapisywana data komentarza - czyli działa właściwie. Problem u Ciebie musi leżeć po stronie zapisywania artykułów. Przepraszam wszystkich użytkowników za wprowadzenie w błąd.

piter68
07-11-2009, 21:08
Problem u Ciebie musi leżeć po stronie zapisywania artykułów.
Duuży Szacunek za postawę :)
W związku z tym chciałbym pomęczyć dalej ;)
Czy masz jakiśtakiś pomysł, jak rozwiązać problem występujących wciąż różnic czasowych?
Bo szukam, szukam i nic...

Jola
08-11-2009, 08:34
Chyba udało mi się rozwikłać ten problem. Rozwiązanie podałam w tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=140340#post140340) wątku.

piter68
08-11-2009, 10:37
Chyba udało mi się rozwikłać ten problem. Rozwiązanie podałam w tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=140340#post140340) wątku.
Na pewno się udało, bo teraz wszystko działa jak należy :)
Dziękuję bardzo za pomoc, a z pewnością porada przyda się także innym, którzy natknęli się na problem z różnicami w czasie.