PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 + plugin Gallery - Błąd



expedit
22-08-2009, 13:55
Witam

Zainstalowałem komponent Sobi2 RC 2.9.1.0na Joomli 1.5.11 i wszystko działo bez problemu, lecz żeby zwiększyć ilość zdjęć w ogłoszeniach dodałem plugin Gallery i tu zaczoł się problem, ponieważ podczas dodawnia zdjęć miniaturki się ładują, lecz po zaakceptowaniu ogłoszenia nie pokazuja się już w ogłoszeniu ( pozostają tylko puste miejsca w których powinny być ). Co ciekawe po uruchomieniu edycji ogłoszenia i ponownym załadowaniu zdjęć wszystko jest już ok :)
Nie mam pojęcia jak rozwiazać ten problem dlatego bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dodatkowe informacje

Ponieważ bardzo mi zależy na naprawieniu błędu ( cała strona jest gotowa tylko ten błąd blokuje ją przed oddaniem ) sprawdziłem dodatkowe ustawienia i znalazłem nastepujacą rzecz:
Plugin Gallery podcza dodawania ogloszenia, nie generuje miniatur i zdjęć. Odnośniki w miniaturkach prowadzą do nieistniejących plików. Natomiast podczas edycji ogłoszenia miniatury i zdjęcia są generowane prawidłowo.
Załączam screen z objaśnieniem błędu.

Jeszcze raz Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Jola
23-08-2009, 02:47
Witam,
czy podczas dodawania obrazka (dodanie ogłoszenia ) po kliknięciu przycisku: upload pokazuje się miniaturka?
Włącz raportowanie błędów w konfiguracji witryny - sprawdź czy pojawiają się komunikaty lub ostrzeżenia.

expedit
23-08-2009, 03:25
Tak podczas dodawania obrazka po nacisnieciu upload pokazuje sie miniaturka, zarówno przy tworzeniu jak i przy edycji ogłoszenia. Włączyłem raportowanie jednak podczas tworzenia ogloszenia nie ma zadnych ostrzezen.

expedit
24-08-2009, 20:16
Znalazłem nowe fakty dotyczące błędu. W pliku błędów Sobi2 podczas prowadzania zdjęcia pokazuje się błądy:


copy(/home/****/public_html/****/images/com_sobi2/gallery/13/13_thumb_1.jpg) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory (Error number:2) in file: /home/****/public_html/****/components/com_sobi2/plugins/gallery/gallery.class.php at the line: 249.

copy() [function.copy]: Unable to access /home/****/public_html/*****/images/com_sobi2/gallery/13/13_thumb_1.jpg (Error number:2) in file: /home/****/public_html/*****/components/com_sobi2/plugins/gallery/gallery.class.php at the line: 249.
copy(/home/*****/public_html/*****/images/com_sobi2/gallery/13/13_image_1.jpg) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory (Error number:2) in file: /home/*****/public_html/*****/components/com_sobi2/plugins/gallery/gallery.class.php at the line: 249.
copy() [function.copy]: Unable to access /home/*****/public_html/*****/images/com_sobi2/gallery/13/13_image_1.jpg (Error number:2) in file: /home/*****/public_html/*****/components/com_sobi2/plugins/gallery/gallery.class.php at the line: 249.
mkdir() [function.mkdir]: Unable to access /home/*****/public_html/****/images/com_sobi2/gallery/13/ (Error number:2) in file: /home/*****/public_html/****/components/com_sobi2/includes/fsystem.class.php at the line: 54.
Oto część pliku gallery.class.php odpowiadająca lini 249 oraz okolicznym:

247- function showDetails($sobi2Id) {
248-
249- $config =& sobi2Config::getInstance();
250-
251- if($sobi2Id) {
252-
253- $images = $this->getImages($sobi2Id);
254-
255- $imgScr = $this->buidImages($images,false,$sobi2Id);


Mam nadzieje że to coś pomoże bo moja desperacja w poszukiwaniu rozwiązania problemu niezna już granic :)
Na wszelki wypadek w załączniku przesyłam cały plik gallery.class.php

Pozdrawiam

Jola
24-08-2009, 20:25
Witam,
możliwe, że jest problem z tworzeniem nowego katalogu (uprawnienia, ustawienia ftp) w images/com_sobi2/gallery/ (powinien zostać utworzony podczas zapisywania obrazków do galerii)
Można to sprawdzić dodając katalog o nazwie następnego$sobi2Id, który jeszcze nie został utworzony. Dla przykładu Twój ostatni wpis ma id = 15 - utwórz katalog o nazwie 16
images/com_sobi2/gallery/16 i sprawdź co wtedy.
Pozdrawiam

expedit
24-08-2009, 20:27
Dzieki juz to sprawdzam, w czasie Twojej odpowiedzi dodalem kolejna liste bledow jaka wyskoczyla podczas ladowania zdjec.
Zaraz dam znac jak Twoja porada wplynela na dzialanie.

expedit
24-08-2009, 20:47
Test wypadl pomyslnie, po utworzeniu katalogu o wyższym id niż ostatni wpis zdjecia zaladowaly sie pomyslnie. Jednak przy próbie dodania nowego wpisu, sytuacja sie powtóżyła i zdjecia nie są załadowane :( Sprawdzilem i wszystkie katalogi od image w głąb mają ustawone parametry na 777.

Jola
24-08-2009, 20:53
Winowajca odnaleziony - brak możliwości tworzenia nowego katalogu.
Pozostaje sprawdzenie poprawności konfiguracji ftp i lektura pomocy na temat uprawnień do plików.

expedit
24-08-2009, 21:06
Dzieki wielkie za pomoc, teraz powinienem dać rade :)