PDA

Zobacz pełną wersję : Integracja rejestracji i logowania joomla z smf



kameshin
23-08-2009, 16:37
witam,
szukam pomostu, który jedyne co by robił to łączył rejestrację i logowanie użytkowników w joomla 1.5 i smf 1.1.10, cały portal i forum działałyby niezależnie od siebie - forum umieszczone w oddzielnym katalogu (joomla - www.katalogglowny.com; forum www.katalogglowny.com/forum). Czy istnieje coś takiego?
pozdrawiam

moje
23-08-2009, 17:03
Magiczne hasło na dzisiaj to: JFusion ;)

Przydatne linki:
http://extensions.joomla.org

kameshin
24-08-2009, 22:19
Dziękuję za odpowiedź, zainstalowałem prawie wszystko ładnie działa. Mianowicie logując się z joomli, jednocześnie loguję się do forum, niestety ani zalogowanie na forum, ani wylogowanie z niego nie powoduje zalogowania/wylogowania z joomli, czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem? jak prawidłowo skonfigurować w/w moda? Dodam tylko ze smf - ustawiony jako master, joomla jako slave, reszta ustawiona z sugestiami, ktore podawała modyfikacja.

ludzik
06-10-2009, 15:46
@kameshin:
oficjalnie nie da sie a wynika to z konfliktow miedzy licencjami, na jakich wydawana jest Joomla oraz SMF. Stad jFusion nie da Ci takiej mozliwosci, chyba ze pogrzebiesz w kodzie SMF oraz pluginu jFusion sluzacemu podlaczeniu do SMF. Walczylem tez z tym i na forum jFusion powiedzieli mi ze "figa" i nie zanosi sie na zmiany.

Widze ze nie napisales jak rozwiazales swoj problem. Jesli ja rozwiaze swoj, bo mam taki sam, to klepne tutaj dla potomnych. Poki co rozgladam sie za innymi mostami dla J!-SMF.

adminweb
06-10-2009, 17:50
a na forum SMF byłeś ,coś ta m kiedyś widziałem ,ale nie pamiętam - poszukaj tam tez

zobacz też tu

http://www.simplemachines.org/

ludzik
06-10-2009, 17:54
Ja bylem i troche pokopalem dzis. Pierwsze co tam mozesz przeczytac jako odpowiedz na pytanie o "bridge for Joomla and SMF" to "We do not support any more bridge for Joomla because of licences problem". W ogole czy ktos z Was osiagnal dla Joomla+SMF efekt taki, ze po zalogowaniu na forum user jest zalogowany na Joomli? Bo jak czytam to widze ze jest z tym bardzo zle i zaczynam w swoim przypadku myslec o konwersji forum na jakies mniej problematyczne...

Kroob
30-06-2010, 16:02
Bo jak czytam to widze ze jest z tym bardzo zle i zaczynam w swoim przypadku myslec o konwersji forum na jakies mniej problematyczne...
Od tygodnia to także mój temat, Joomla 1.5 + SMF
- logowanie i wylogowanie w obydwie strony, plus pełna synchronizacja użytkowników.

Temat stary (06-10-2009 17:54), czy na dziś jest już działająca i sprawdzona integracja ?

Sprawa aktualna dla Joomli 1.5.x, bo dla Joomli 1.0.x u mnie dobrze działa SMF Bridge 1.1.7

ludzik
30-06-2010, 17:31
W moim wypadku nic sie nie zmienilo od tamtego czasu. Tyle tylko ze przesiadlem sie z SMF na PHPBB3 niedawno (brak czasu). W najblizszym czasie potestuje dzialanie jFusion + Joomla + PHPBB3 i licze ze problemy sie skoncza. Pozdro