PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z com_banner



plmorpheus
24-08-2009, 10:28
Witam, problem jest tego rodzaju, że komponent reklamowy nie widzi obrazków albo raczej ich nie wyświetla - na liście rozwijają się ich nazwy, jednak po wybraniu konkretnego nic się nie dzieje (brak podglądu), tak samo na stronie - nic się nie wyświetla :( Jakieś rady?


EDIT: Problem sięga wyżej - po wejściu do katalogu media (witryna/media) z menu zaplecza nie pojawiają się miniaturki tych plików. Co ciekawe, gdy do tego samego katalogu wejdę z komputera domowego (czyli przez internet i też z menu zaplecza) to wszystko działa ok :/ :/ :/ Jakby tego było mało, to problem dotyczy wyłącznie katalogu banners (images/banners) bo gdy ten sam plik wrzuciłem do katalogu przez siebie stworzonego to wyświetlił się on media menedrzeże bez problemu! Rozwiązanie nasuwa się zatem samo - trzeba zmienić katalog z którego czyta com_banner - tylko czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Z góry dziękuję za pomoc :)

zwiastun
24-08-2009, 13:28
wyłącz blokadę banerów w przeglądarce/firewallu

luk1977
26-08-2009, 15:19
Ja dopiero uczę się joomla! Na razie wszystko powoli rozgryzam na localhoscie.
Też coś jest nie tak z modułem banerów. Mam joomla! 1.5.14. Robię wszystko zgodnie z procedurami znalezionymi w sieci. Obrazki banerów wgrywałem przez ftp i przez media manager, w różnych formatach (jpg, png, gif). Problem w tym, że w katalogu banners w media manager ich nie widać, ani nazwy pliku, ani miniaturki, mimo, że pliki tam są (bo np. jak wgrywam jeszcze raz to jest info o tym, że taki plik tam już wgrano). Natomiast jak go wgram do innego katalogu to plik jest widoczny, wszystko ok. Blokada banerów w przeglądarce to chyba nie to, sprawdzone w trzech przeglądarkach i nic. W FF bym widział, że coś zablokowano, a nie ma nic. Jest tylko tekst (opis) banera, nie ma grafiki (a co za tym idzie linku).

Edit: po wyłączeniu firewalla (symantec) "widzę" pliki wgrane do katalogu banners, mam ich podgląd itp. Inna sprawa, że nie widzę ich na mojej budowanej stronie, ale to pewnie inna przyczyna, może coś źle robię tworząc nowe reklamy, rozgryzam to. Dzięki za pomoc

zwiastun
26-08-2009, 15:24
Wszystko jest, tylko niektóre ściany ogniowe i blokery mają "bieżączkę" na samo słowo "banner"!, a że to jest w nazwie katalogu, to blokują! Sam kiedyś pół dnia strawiłem na szukanie błędu, którego nie było

dkint
26-08-2009, 15:57
Witam

Od siebie dodam tylko, że takie rzeczy potrafi adblock plus, kaspersky ten w wersji full opcja i ognitum outpost firewall, pewnie jeszcze pełno innego softu ...

pozdrawiam
Krzysiek

souacz
27-08-2009, 02:28
...nie wspominając o różnych "cudownych" toolbarach do przeglądarek, które "dla bezpieczeństwa" blokują wszystko co się da...