PDA

Zobacz pełną wersję : Palący problem



Monczan
02-12-2005, 19:29
Odwołuję się tutaj do całej społeczności forum - może ktoś miał podobny problem, albo podzieli się swoją wiedzą, jak jemu zaradzić?
Sprawa wygląda tak. Najpierw zainstalowałem Joomla! na swoim komputerze - by zadziałała, użyłem serwera Krasnal Serv, i po wpisaniu localhost/~joomla wszystko się pieknie wyświetlało. jak już trochę porobiłem stronę, chciałem ją wysłać na serwer www, i dalsze zmiany robic z tamtąd, jako że nie mogłem np. wgrać obrazków do dokumentów twożonych w Joomla!. Wysłałem wszystkie pliki Joomla! i było by wszystko dobrze, gdyby nie to, że po wejściu na stronę (http://www.vanillki.myopenweb.com) pojawiają się niezrozumiałe dla mnie ciągi ostrzeżeń, zamiast strony... wyczytałem coś, że brakuje pliku joomla.php, i faktycznie nigdzie go nie ma na moim lokalnym dysku, to więc dlaczego strona działa u mnie, a na serwerze nie chce?
PS. Problem jest palący, bo robię stronkę dla koleżanki, i mi trochę głupio z pustymi rękami do niej iść :-)
PS2. jak dodać link do panelu administracyjnego na stronę? bo mi się usunął i nie mogę go przywrócić...

livio
02-12-2005, 19:54
Joomla! nie jest dokumentem statycznym.
Musiałbyś jeszcze wykonać zrzut bazy danych [plik .sql] i wgrać na Twoją bazę danych na serwerze sieciowym.

Tworzysz w menu nowy element, wybierasz statyczny URL i wpisujesz odpowiednią ścieżkę.

Oprócz tego, musiałbyć edytować niektóre rekordy w bazie danych.

Osobiście polecam zainstalować Joomla! od nowa i nauczyć koleżankę obsługi... komputera.

I jeszcze jedno: od kiedy na serwerach uniksowych są adresy typu "c:/usr/krasnal/www/joomla/includes/compat.php50x.php"?

Joomla User
02-12-2005, 21:10
I należy jeszcze pamiętać o poprawkach w configuration.php!

stone
02-12-2005, 21:45
To aby podsumowac:)
Do przenosin jest konieczne
skopiowanie na serwer całego katalogu z joomla (total commander nie jest najlepszy bo czasem gubi pliki, mi najlepiej sie sprawdza FileZilla jako klient ftp) wykonac zrzut bazy danych do pliku sql i wgrac go np przez phpmyadmina do bazy na serwerze.
Po tej calej zabawie nalezy zmienic sciezki w plik configuration.php oraz zmiec chmod tych katalogow ktore bylt wymienione podczas instalacji

No i powinno byc ok:)