PDA

Zobacz pełną wersję : Łatwe adresy, przestały działać. Bardzo proszę o pomoc



zdzrzeszow
25-08-2009, 09:28
Witam
Oto mój pierwszy i na pewno nie ostatni post na tym forum.
Bardzo Was prosze o pomoc. Przygotowałem stronę firmową www.zdz.rzeszow.pl już było wszystko super do dzisiaj. Chodzi mi o przyjazne adresy www. Przy utworzeniu nowego artykułu i po zlinkowaniu go z tekstem lub z bannerem artykuł ten nie jest wyświetlany lub wyświetlany jest całkiem inny artykuł pomimo wstawienia innego linka.
Błąd ten możecie zobaczyć na stronie www.zdz.rzeszow.pl w miejscu "Ostatnio dodane". Pierwsze dwa artykuły. Pierwszy prawidłowo się wyświetla "Nasze ośrodki szkoleniowe" natomiat kolejny "Komisja mistrzowska" już nie. Przenosi na artykuł który wogóle nie jest podpiety do tytułu.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Bernard

idek
25-08-2009, 10:02
gdzie masz ostatnio dodane, bo szukam i nie widze :|

zdzrzeszow
25-08-2009, 10:32
Proszę sprawdz teraz, "Ostatnio dodane" częśc adresów jest prawidłowych, a kilka nie. Tego samego dotyczy zlinkowania grafiki z moduly prawego. Wskazywany link nie jest tym co się wyświetla a adres nie jest zgodny z ustawieniami - łatwy adres

big_krzysiek
25-08-2009, 10:39
jak narazie u mnie wyswietla sie ok!
jesli masz wlaczony plugin cache wylacz go i odswiez swoja przegladarke...

zdzrzeszow
25-08-2009, 10:57
Tu nie chodzi o sam cashe. Proszę zwrócić uwagę na to, że po najechaniu na link Zapisz się na kurs przez internet (http://www.zdz.rzeszow.pl/component/content/article/65-informacja-ogolne/4949-zapisz-sie-na-kurs-przez-internet.html) nie wyświetla się link przyjazny a oryginalny adres systemu jooomla, przy innych linkach jest inaczej. System sam decyduje kiedy ma być wstawiony łatwy adres a kiedy nie. Zgłupiałem gdzie szukać przyczyny

zdzrzeszow
25-08-2009, 11:01
System wstawia linki jak się jemu podoba, linkując na konkretny artykuł on wyświetla inny. Brak przyjaznych adresów. Próba aktualizacji na nowsze wersje i powrót na starsze nic nie pomaga.
Czy jest ktoś kto ma pomysł na tak dziwne zachowanie się systemu joomla ???

Pozdrawiam
Bernard

zdzrzeszow
25-08-2009, 11:13
I najdziwniejsze jest to, ze wszystkie stare artykuły działają prawidłowo. Czyli linkowanie i wyświetlanie jest OK. Problem tkwi w nowych artykułach. Jak jakiś dodam i np linkuję go z tekstem lub grafiką ze strony wówczas system przenosi nie na tę stronę co była wskazana w linku i dodatkowo adres nie jest typowym przyjaznym adresem tylko pełnym adresem joomlowskim :(

Proszę pomóżcie, czas mnie goni, muszę się z tym uporać jak najszybciej

Z góry wieeeeelkie dzięki

big_krzysiek
25-08-2009, 11:15
pod adresem ktory podales, wyswietla sie jakis wygenerowany "przyjazny" adres...nie jest to adres joomli...

strona masz na nazwa.pl ... i moze tutaj tkwic szkopul... bylo na forum...

sprubuj moze innego komponentu do prostych adresow...