PDA

Zobacz pełną wersję : logowanie do joomli



aniab
25-08-2009, 15:15
Witam, mam 4 serwisy na serwerze webd.pl. Joomlę instalowałam przez tzw. Cpanel/ Fantastico czyli preinstalację. Wszystko działa ok oprócz opcji rejstrowania nowych uzytkowników- temat był poruszany na forum i wszystkie opcje już posprawdzałam. Niestety rejestracja jest niemozliwa z joomli właśnie tak zainstalowanych, jak instaluję "recznie" - wpisuję adres admina na onet.pl i działa ok.
Link aktywacyjny dla uzytkownika nie dochodzi (z róznych kont). z ciekawości założyłam na serwerze webd.pl nowekonto (mini-4zł/miesiąc) żeby posprawdzać ustawienia. Oczywiście link do uzytkownika dochodzi. Gdzie może byc pies pogrzebany? Oczywiście wpisy w ustawieniach w joomli mam to samo na dwóch osobnych kontach: funkcja php, autoryzacja: nie itp. Dodam, że serwer webd podczas preinstalacji sugeruje e-mail login@login.webd.pl
Zwracałam się już do serwisu o pomoc- oczywiście kilkakrotnie bez owocnie- wszystko zwalają na konfigurację: że sendmail, że php itp.
Problem jest w tym, że te serwisy (strony szkół) wymagały troche pracy, a rejestrację wyłączyłam jak wprowadzałam dane.
Dodam że przez preinstalację w cpanelu (tzw. fantastico) zainstalowałam kilka innych cmsów- też rejestracja jest niemozliwa. Użytkownik pojawia się w użytkownikach jako niezarejestrowany, ale "funkcja wysyłania poczty nie powiodła się".
Na osobnym koncie webd.pl sprawdzałam nawet chmody do poszczególnych katalogów i porównywałam z moimi-wszytko takie samo.
Gdzie mogą byc restrykcje serwera lub coś przeoczyłam? z góry dziekuję za pomoc.

PeFik
25-08-2009, 16:35
ok, a próbowałaś inne ustawienia pocztowe?

Konfiguracja globalna -> Serwer - Poczta

a tam Obsługa poczty [Serwer SMTP]
i wpisanie danych - takie jak masz dla konta pocztowego / kilku różnych, moze której załapie jak nie to z webd - to moze z wp.pl /o2.pl ?

p.s.
webd.pl - to słaby hosting, miałem kiedyś i zrezygnowałem po roku, szkoda gadać. Niestety z tą pocztą to "wina" ustawień serwera.

aniab
25-08-2009, 17:04
niestety wiem że to wina serwera gdyż pokusiłam się na wykup testowego konta, aby sobie porównać ustawienia i jestem pewna że wprowadzono mi blokadę odgórnie, ale nie wiem gdzie by taka restrykcja mogła być wpisana. Próbowałam z onetem, wp, i webd. Oczywiście nie działa wogóle funkcja uruchomienia poczty na żadnej preinstalacji- głównie joomla. Administrator webd odpisał że preinstalacje wymagają konta admina w joomli login@login.webd.pl. Ale na innych e-mailach tez nie działa. Szkoda bo mam opłacone tam jescze pół roku. Myślałam że może ktoś pracuje na Cpanelu i spotkał się z problemem.