PDA

Zobacz pełną wersję : tag title bez menu



fuqs
25-08-2009, 16:55
Jak zrobić, zeby tag title zmienial sie w zaleznosci od postraony, tzn. do stałego tytułu dopisywany był sam tytuł artykułu danej podstrony?

mam wylaczone moduly menu, linki podpialem na "sztywno"

strona http://linkintheory.info

bardzo prosze o pomoc :)

zwiastun
25-08-2009, 17:02
Półżartem - przerabiać dalej Joomla!, może uda Ci się napisać nowego.

Serio: a skąd Joomla! (dokładniej inne jego elementy) ma wiedzieć, gdzie jest, skoroś zarządzanie pozycjami menu "wypiął" z systemu?

fuqs
25-08-2009, 17:16
Półżartem - przerabiać dalej Joomla!, może uda Ci się napisać nowego.

Serio: a skąd Joomla! (dokładniej inne jego elementy) ma wiedzieć, gdzie jest, skoroś zarządzanie pozycjami menu "wypiął" z systemu?

joomla przeciez musi gdzies przechowywac id wyswietlanego artykułu a co za tym idzie title, tlyko gdzie konkretnie w content.php to znalezc?

zwiastun
25-08-2009, 17:37
Komponent i moduły menu są silnikiem zarządzającym rozmieszczaniem elementów witryny. Odpiąłeś silnik, wstawiłeś własny, a teraz chcesz się dowiedzieć, jak do tego silnika podpiąć resztę Joomla! Wybacz, ale ja wysiadam!

fuqs
25-08-2009, 17:42
Komponent i moduły menu są silnikiem zarządzającym rozmieszczaniem elementów witryny. Odpiąłeś silnik, wstawiłeś własny, a teraz chcesz się dowiedzieć, jak do tego silnika podpiąć resztę Joomla! Wybacz, ale ja wysiadam!

po prostu nie chce Ci sie zaglebic w temat aby mi pomoc, ale ja to rozumiem

postaram sie sam to rozwiazac, bo juz wiem chyba w jaki sposob i przedstawie ewentualne rozwiazanie

zwiastun
25-08-2009, 17:48
Może się to komu przyda, choć nie wiem, po co, bo wedle mnie nie łapiesz samej istoty rzeczy. Usiłujesz zrobić z Joomla! systemik do obsługi statycznej witryny. Ale, pomijając tę kwestię - nawet to menu, któreś sobie zafundował, może być generowane systemowo. Próbujesz moim zdaniem zupełnie niepotrzebnych kombinacji.

fuqs
25-08-2009, 18:05
w joomla 1.5 uzyl bym
echo $this->title; i dopisal do tagu title

a w 1.0 nie wiem..


ja rozumiem co Ty masz na mysli i zgadzam sie z tym, ale storna stoi juz na joomli od 3 lat i mase modyfikacji zrobilem (glownie wygladu) i nie mialbym sily tego przenosic na 1.5...
musi byc jakis sposob na wyswietlenie w templatce tytulu przegladanego artykulu..

edit:

wymyslilem cos takiego:

global $database;
$query = "SELECT title from jos_content WHERE id='".$_REQUEST."'";
$database->setQuery($query);
$title = $database->loadResult();
echo $title;


tylko skad wziac to ID wyswitlanego aktualnie artykulu?

fuqs
25-08-2009, 18:25
ok poc zesci sobie poradzilem modyfikujac pathway()

wstawilem pathway do tagu title i jakos gra

moje
25-08-2009, 18:30
Taka moja sugestia, w menu też mogłeś umieszczać statyczne linki ale po co to sprawdzać, jak można robić na około.

zwiastun
25-08-2009, 18:30
:) Pewno w tym co masz, załatwi sprawę

fuqs
25-08-2009, 18:42
Taka moja sugestia, w menu też mogłeś umieszczać statyczne linki ale po co to sprawdzać, jak można robić na około.

ale nie moglem znalezc odpowiedniego dropdown menu

wczensiej mialem normalne menu w modulew w lewej kolumnie, ale i tak sposob generowania linkow przez Joomle mnie nie satysfakcjonowal

zmienilem jeszcze w pathwayu:


if ( $Itemid && $Itemid != 99999999 ) {
if ($path !=""){
echo $path.' • ';
}
else {
echo $path;
}
}

teraz nawet dodaje krope keidy trzeba :) ogolnie jestem zadowolony

wiadomo ze nie ebdzie dzialac title dla komponentow typu rejestracja , ale lepiej miec nazwy kategorii w tytule niz nic :)

moje
25-08-2009, 19:12
ale nie moglem znalezc odpowiedniego dropdown menu ...
To mogłeś takie zrobić, nic trudnego, polecam poczytać o tworzeniu szablonów do Joomla.


... wczensiej mialem normalne menu w modulew w lewej kolumnie, ale i tak sposob generowania linkow przez Joomle mnie nie satysfakcjonowal ...

A to topmenu kolega nie miał?

fuqs
25-08-2009, 20:13
A to topmenu kolega nie miał?

kurcze nie bierzcie mnie za jakiegos zoltodzioba...

zle to ujalem, mialem na mysli title strony a nie linki, menu to zadna roznica akurat w ktorej pozycji

sam zakodowalem ten szablon

moje
25-08-2009, 20:16
Dodatki SEF mają opcję pozwalającą, na wyświetlanie tytułów artykułów itp. w pasku tytułowym przeglądarki.

Nie wiem po co się męczyłeś z pisaniem kodu.

zwiastun
25-08-2009, 20:24
Sądze, że ta dyskusja nie ma sensu. @fuqs swoje osiągnął. A wie, co ma grane.

fuqs
25-08-2009, 20:44
Dodatki SEF mają opcję pozwalającą, na wyświetlanie tytułów artykułów itp. w pasku tytułowym przeglądarki.

Nie wiem po co się męczyłeś z pisaniem kodu.

no nie do konca...
pozatym musialbym wkleic w szablon mosHead(), a tego chce uniknac


zgadzam sie z zwiastunem, temat do zamkniecia, troche sie pospieszylem z jego zakladaniem ;)