PDA

Zobacz pełną wersję : Wykorzystanie title_alias jako meta tytułu



narcin
25-08-2009, 18:28
Witam. Interesuje mnie zastosowanie rozwiązania, które znalazłem na tej stronie: http://www.kangainternet.com.au/joomla-seo-blog/changing-the-joomla-title-field-to-use-title-alias.html

Niestety ten tutorial opisuje jak to zrobić w wersji joomli 1.0 Ja mam 1.5 i niestety nie wiem jak zrobić, aby w belce przeglądarki jako tytuł strony (ten pomiędzy znacznikami <title>) pojawiał się wpis z title_alias zamiast z title.


Pozdrawiam.

zwiastun
25-08-2009, 18:33
Alias tytułu w Joomla 1.0 i alias tytułu w Joomla 1.5 to dwie różne informacje. W Joomla 1.5 odpowiednika nazwy artykułu (krótkiego tytułu) nie ma. Alias jest nazwą zastępczą używaną w prostych adresach (bez polskich znaków i bez spacji), więc używanie go w roli, jaką sobie wymyśliłeś, nie ma sensu!

narcin
25-08-2009, 18:39
Ale ja nie chcę używać Aliasu.

Chodzi mi o to, że w bazie MySql są następujące pozycje:
id - wiadomo
title - tytuł artykułu
alias - nazwa zastępcza
title_alias - chce wykorzystać. Szukałem w internecie do czego służy i trafiłem na informację, że jest to pozostałość.


Gdzieś w plikach php joomla jest wpis, aby pomiędzy znaczniki <title> wstawiać wpisy z rekordu title, a ja chciałbym, aby wstawiać z rekordu titla_alias

zwiastun
25-08-2009, 19:36
Może wyrażam się niejasno - a skąd weźmiesz treści tego pola do bazy danych?

narcin
25-08-2009, 19:47
Sam dodam. Chodzi mi o to, że napisałem pewien automat do dodawania artykułów do mojej strony (pomińmy celowość takiego rozwiązania). Tytuł artykułu (zapisywany do rekordu title) to np. Gadu Gadu, alias (zapisywany do rekordu alias) to gadugadu. Chcę, żeby pomiędzy znacznikami <title> pojawił się wpis, który wcześniej dodam do title_alias np. "Gadu Gadu - komunikatory internetowe oraz wiele innych ciekawych rzeczy". Rekord title_alias podczas standardowego dodawania artykułu poprzez panel użytkownika pozostaje pusty, tak więc w przypadku mojej strony jest bezużyteczny. Mój automat dodawałby treść do rekordu title_alias.

moje
25-08-2009, 19:55
Dodatki SEF do Joomla mają opcję, która pozwala na wyświetlanie tytułu artykułu w pasku tytułowym przeglądarki.

narcin
25-08-2009, 21:36
Ale mi właśnie o to chodzi, żeby w Pasku tytułowym przeglądarki nie był wyświetlony tytuł artykułu, tylko tytuł zdefiniowany w rekordzie title_alias.

Nie wyrażam się jasno ?

moje
25-08-2009, 21:43
To w tedy podczas edycji artykuły strony w polu alias wpisujesz to co chcesz, żeby się wyświetlało w pasku tytułowym.

To chyba Ty nie rozumiesz co inni piszą, a już na pewno nie szukasz/nie sprawdzasz czy są już takie gotowe rozwiązania.