PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie/Rejestracja do CB za pomocą mod_login.



Patriot
25-08-2009, 22:35
Witam,


Mam zainstalowaną Joomle 1.5.14 + CB 1.2.1 + FB 1.0.5RC2. Generalnie można by powiedzieć, że użytkownik po rejestracji pojawia się na listingach wszystkich wymienionych składników, jednak jest pewne "ale". Gdy używam standardowego modułu logowania (mod_login) użytkownik który się zarejestruje przy jego pomocy nie będzie standardowo aktywny w CB - w CB "User Managment" NIE będzie jako "Enabled" i "Confirmed". Gdy użyje się modułu logowania mod_cblogin wszystko jest ok. Problem w tym, że ja stanowczo nie chce używać mod_cblogin, tylko zostać przy mod_login.


czy ktoś Państwa ma jakieś pomysły?

pozdrawiam,
Patriot

alex51
26-08-2009, 07:33
(...)Gdy użyje się modułu logowania mod_cblogin wszystko jest ok.(...)
Taka właśnie jest idea wykorzystywania modułu logowania, który w pełni współpracuje z komponentem CB. Jeśli nie odpowiada Ci rejestracja przez mod_cblogin, choć zupełnie nie mogę pojąć z jakiego powodu, to będziesz musiał ręcznie poprawiać wspomniane przez siebie niedogodności. Przecież mozesz sobie ustawic pola formularza rejestracji modułu mod_cblogin identyczne jak w standardowym module mod_login.

Patriot
26-08-2009, 12:28
Jeśli nie odpowiada Ci rejestracja przez mod_cblogin, choć zupełnie nie mogę pojąć z jakiego powodu, to będziesz musiał ręcznie poprawiać wspomniane przez siebie niedogodności.

Chce mod_login, bo cb_login ma inny wygląd, który nie pasuje do mojej sroki.

A może da się zrobić żeby przy kliknięciu "Załóż swoje konto!" w module mod_login przekierowywał do formularza rejestracji CB, a nie standardowego? Wtedy problem by sie rozwiązał. Tylko jak to zrobić? :confused:

pozdrawiam,
Patriot