PDA

Zobacz pełną wersję : pustki widzę pustki na stronie po zainstalowaniu Phoca Gallery



tomecki1
26-08-2009, 10:10
witajcie, używam 1,5 i o zgrozo po zainstalowaniu Phoca Gallery wysypało mi zały front page strony mam pytanie w jaki sposób mogę odwinąć zawartość mojej strony. Dodam że odinstalowanie komponentu nic nie dało.

panel admina żyje front już nie adres strony torkartingowy.forspeed.pl może są jakieś nażędzia do "odwiniecia"
bardzo diekuję za pomoc

tomecki1
26-08-2009, 15:06
może mi ktoś pomoże :) zależy mi na czasie

dkint
26-08-2009, 15:12
Witam

Musiałeś coś skopać, podmień przez ftp oryginalne pliki joomla (zgodne z zainstalowaną wersją taką jaką masz) za wyjątkiem katalogu instalacyjnego i pliku konfiguracyjnego, podmień pliki w templatce z jakiejś ostatniej kopii i jesli masz dostęp do admina powyłączaj na chwilę wszystkie świeżo zainstalowane pluginy. A na drugi raz naucz się robić kopię ...

pozdrawiam
Krzysiek

nikszal
26-08-2009, 15:40
Ja widzę... jasność.
W podglądzie źródła strony widzę tylko kolor tła. Czy tu http://torkartingowy.forspeed.pl/ jest joomla?

Bazyl
26-08-2009, 15:59
Usuń index.html katalogu, ale nie pamiętam - z głównego, czy z szablonu.
Będzie śmigać.:)
Zagłosowałem...

nikszal
26-08-2009, 16:01
Z public_html.

tomecki1
26-08-2009, 17:04
Ja widzę... jasność.
W podglądzie źródła strony widzę tylko kolor tła. Czy tu http://torkartingowy.forspeed.pl/ jest joomla?

tak jest joomla 1-5,14 nic nie robiłem z szatą zainstalowałem galerię i się posypało.

nikszal
26-08-2009, 17:06
Przeczytaj odpowiedź @bazyla.

zwiastun
26-08-2009, 17:35
Sensownej porady udzielił CIi dkint - ani słowem nie zareagowałeś. A skoro nie wiadomo, czy i co zrobiłeś, to nie sposób Ci sensownie nic więcej doradzić.
Podpowiedzi @bazyla i @nikszala wynikają z domyślania się, co też Ci się mogło przydarzyć. Ja aż taką dobrą wróżką nie jestem, żeby na podstawie "widzę jasność" orzekać, skąd ta jasność.
Masz dostęp do zaplecza, masz dostęp do bazy danych, nie zrobiłeś tego wcześniej, więc zabieraj się za robotę teraz:
1. Stwórz sobie lokalnie środowisko testowe (może być mov'amp albo XAMPP)
2. Odtwórz w tym środowisku oryginalną witrynę, instalując wszystkie składniki, które miałeś zainstalowane w oryginale
3. Po zainstalowaniu wszystkich składników (czyli odtworzeniu systemu, nie treści), podmień bazę danych na bazę zrzuconą z oryginału. Jeśli zadziała, a powinno zadziałać, z witryny otworzonej lokalnie odtworzysz tę co padła.
Dodatkowo będziesz dysponować kopią. Nie mówiąc o tym, że i rozumu przybędzie po takiej operacji! :) Same korzyści!

Bazyl
26-08-2009, 20:24
Podpowiedzi @bazyla i @nikszala wynikają z domyślania się
Na stronę wszedłem po dopisaniu do adresu index.php. Zagłosowałem w sondzie, zobaczyłem wyniki.
Napisałem, że jest za dużo o index.html.

zwiastun
26-08-2009, 20:35
Takiś szczwany! :)
Miejmy nadzieję, że toto, bo ja w jednym z miejsc i to do admina akurat muszę wpisywać index.php, inaczej nie ma szans. Ale indexu.html tam nie ma

Bazyl
26-08-2009, 20:42
Nie dowiemy się, co było... Instalacja poszła...:)

tomecki1
26-08-2009, 23:28
jest to chyba jakiś większy problem z tą paczką poniewż instaluję 3 raz i się wypina na mnie joomla chyba zmienię cms'a a było mi zostać na flashu :P

co to może być walczę i walczę

zainstalowałem JoomlaPack i nie mogę odwinąć

dla zainteresowanych problemem będzie wisieć pod gokarty.forspeed.pl może coś poradzicie zabieram się ostatniraz do postawienia nowej jeżeli będzie to co przewiduję jeden na milion to se ja:)

nikszal
26-08-2009, 23:32
Nie masz ustawionej pozycji startowej w menu.

Nie wierzę, że Twoje problemy związane są z hostingiem na home.pl. To raczej brak elementarnej wiedzy o Joomla.

tomecki1
26-08-2009, 23:53
rozumiem, Twoją wypowiedz tylko nie bij, nic nie dotykam ani w pozycjach ani w szablonie a idąc dalej nabijam sobie tylko posty na tym forum :P

a tak serio o macie jakieś sugestie?

tomecki1
28-08-2009, 16:09
chyba wiemy co było powodem, hosting na home + joomla przynajmniej w moim przypadku ustawionym w czasie instalacji dostęp joomli do FTP

piszę my ponieważ bardzo dziękuję nikszal - owi za nieprzespaną noc :D