PDA

Zobacz pełną wersję : problem z umiejscowieniem diva na dole strony



AlzaiL
26-08-2009, 13:03
Witam,

mam problem z "przyklejeniem" elementu do dołu strony, chodzi o to by div "footer_lower" był cały czas na samym dole strony bez względu na to jaką kto ma rozdzielczość. Od razy zaznaczę że strona ma stałą wysokość.

Adres strony: http://warem-s.pl/joomla_1_5_14/

Niestety przy position: absolute i bottom 0, pasek przykleja się do dolnej krawędzi ale okna, nie strony.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Od razu drugie pytanie, jak wyrzucić ramkę która pojawia się w czasie kliknięcia na przycisk w menu? Próbowałem różne kombinacje border:none, ale nic nie zadziałało...

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

moje
26-08-2009, 16:11
Bo coś robisz źle, warto by sprawdzić co :p

Polecam link:
http://tnij.org/d5of
http://tnij.org/d5og

AlzaiL
26-08-2009, 16:29
świetnie... może jednak ktoś zna rozwiązanie problemu?

nikszal
26-08-2009, 16:32
Pozycjonowanie absolutne nie jest dobrym rozwiązaniem. Zrozumiesz to kiedy, będziesz chciał zmodyfikować szablon.
Jakiemu celowi ma służyć div footer?
Div footer_lower wypozycjonowałeś absolutnie, więc podaj jego pozycję w pikselach od góry.

AlzaiL
26-08-2009, 19:39
1. Wydawało mi się najłatwiejsze, więc takie zastosowałem. Możesz mi wypisać ewentualne problemy jakie później mogą się pojawić przy modyfikacjach? Bo nie wiem czy jest sens w moim przypadku żeby zmieniać pozycjonowanie.

2. Hmm faktycznie, wcześniej jakoś wydawało mi się potrzebne ;)

3. To sprawy nie załatwia, ten div footer_lower ma być przyklejony do dolnej krawędzi okna przeglądarki już po przewinięciu w dół... (nie wiem jak to wytłumaczyć ;s) W każdym razie wpisanie np. top: 1000 da rezultat taki że jeśli monitor będzie miał większą rozdzielczość to pod tym paskiem pojawi się znowu tło, a tak nie chciałbym. Zatem czekam na dalsze propozycje.

nikszal
26-08-2009, 20:33
Jest kilka innych sposobów formatowania strony prócz pozycjonowania absolutnego, ale to nie jest miejsce na długie wywody z css. Generalnie, to publikowana treść ma regulować wysokość szablonu, a u Ciebie content jest ustawiony na sztywno - height: 617px. Wklej do artykułu 2 obrazki wysokie na 350px i wówczas zobaczysz swój kolejny problem.

Ad. 3
Przecież można tak spozycjonować footer_lower, by znalazł się pod ostatnim dolnym kółkiem grafiki, w której masz menu.

AlzaiL
26-08-2009, 20:51
nikszal, strona ma być na sztywno, takie było założenie, ale masz racje to nie miejsce na takie rozważania.

Można, ale nie rozumiesz o co mi chodzi, wiem kiepsko to tłumaczę... także jeszcze raz :)

Powiedzmy że ta strona ma 1000px wysokości (do ostatniego kwiatka na dole) ustawionej na sztywno. Wpisuje żeby ten div odpowiedzialny za "stopke" był odsunięty o 1000px od góry i niby jest ok, ale jeśli ktoś miałby rozdzielczość ekranu np. 1200px wysokości czy więcej to pod tym paskiem zobaczyłby znowu tło. Pewnie powiesz że mało kto ma tak duży monitor, może, ale jednak chciałbym ten problem rozwiązać tak żeby zawsze było dobrze.

nikszal
26-08-2009, 21:01
Jeśli ktoś używa monitora w dużej rozdzielczości, to niezależnie od miejsca, w którym ustawisz tą stopkę tło na dole będzie widoczne. Dlaczego? To proste - header jest wysoki na 251px + 671px (content) = 922px, a monitor w pionie ma 1200px.

kamilk3
19-10-2009, 00:23
Jeśli ktoś używa monitora w dużej rozdzielczości, to niezależnie od miejsca, w którym ustawisz tą stopkę tło na dole będzie widoczne. Dlaczego? To proste - header jest wysoki na 251px + 671px (content) = 922px, a monitor w pionie ma 1200px.



Ale dałeś mu odpowiedź:/ Wydaje mi się, że on w każdej wypowiedzi mówił to samo, a Ty na końcu to powtórzyłeś :D
Ja mam ten sam problem i nie wiem co zrobić. Gdy w przeglądarce pomniejszę wyświetlanie strony Ctrl + (-) to footer jest nawet w połowie strony, a pod nim kontynuacja tła strony... Badziewnie to wygląda...
Może zamiast tego height=1000 można zrobić height=100%? czy jakoś inaczej się da?