PDA

Zobacz pełną wersję : .htaccess - z(a)miana widoku ścieżek



xfm
26-08-2009, 18:19
Ostatnio zastanawiałem się nad sensem korzystania z komponentu sh404sef i doszedłem do wniosku, że jednak w moim przypadku sensu nie ma tylko jak rozwiązac problem z już zaindeksowanymimi stronami przez google i przede wszystkim zachować dotychczasowe adresy.

Pisząc ten post mam na myśli komponent Eventlist i generowane przez niego adresy oczywiście już po właczeniu przyjaznych url w panelu Joomla!

Obecnie mam tak:
www.mojadomena.pl/imprezy/jakas_impreza.html

Bez komponentu sh404sef adres wygląda tak:
www.mojadomena.pl/imprezy/details/jakas_impreza.html

I teraz pytanie do Was, jak napisać regułkę w htaccess, aby zlikwidować samą frazę "details"?

moje
27-08-2009, 09:59
W dodatkach sef masz ustawienie czy wyświetlać sekcję/kategorię, standardowe reguły w htaccess wyświetlają i jedno i drugie.

xfm
27-08-2009, 10:05
O tym to ja wiem że taka możliwość istnieje, ponieważ już to konfigurowałem, ale mi chodzi o zmianę standardowych ustawień, a dokładnie o napisanie regułek w pliku .htaccess pod konkretne komponenty aby zmienić wygląd ścieżek które generują. Potrzebuję tylko jakiś przykład, a dalej to sobie już sam poradzę.

moje
27-08-2009, 12:34
Kod generowania linków, masz w kodzie konkretnego komponentu.

Możesz jeszcze napisać do kolegi wromarekkk87 (www.joomla.pl/forum/member.php?u=5880) o następne lekcje kursu ;)

xfm
27-08-2009, 12:39
Owszem, ale nie będe przerabiał komponentu bo chcąc później zrobić aktualizacje trzeba wprowadzać zmiany na nowo, dlatego chciałem się dowiedzieć jak napisać taką regułę dla htaccess.