PDA

Zobacz pełną wersję : Pisanie artykułów przez userów.



vwbigfan
26-08-2009, 19:27
Witam!
Wiem że było już kilka razy podobne tematy ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie....Otóż chce aby użytkownicy mieli możliwość pisania artykułów które były by od razu publikowane.Nadałem im rangi redaktorów i przypisałem do odpowiedniej kategorii.Kiedy loguje się na jedno z próbnych kont po za napisem:witaj! Nie mam żadnej innej opcji...Po za tym nurtuje mnie fakt jak użytkownik może zmienić dane w swoim profilu skoro nie ma żadnego odnośnika/opcji aby tego dokonać!Czy trzeba aktywować jakiś komponent albo moduł?A może wpisać coś do adresu przeglądarki (choć nie wydaje mi się....) ?Zupełnie nie potrafię sobie z tym poradzić.Błagam nie odsyłajcie mnie do serwera pomocy bo przejrzałem już mnóstwo artykułów (min autorstwa Zwiastuna na stronie mambo.pl) i nic po za tym że użytkownikom można nadać rangi nie pisze....

zwiastun
26-08-2009, 19:54
1. Strony mambo.pl to już nawet ja nie pamiętam! Gdzieś Ty to znalazł?
2. Uprawnienia są jakie są. Żeby publikować, trzeba mieć uprawnienia wydawcy (publisher), an nie redaktora. I to akurat w tych materiałach, gdziekolwiek żeś je znalazł, pisze.
3. Nawet czytać nie trzeba żadnych poradników, żeby w typach pozycji menu znaleźć te odpowiedzialną za stronę profilu użytkownika

vwbigfan
26-08-2009, 20:05
no i dostałem olśnienia....faktycznie rozwiązanie banalnie proste...Kule uszy i zwracam honor.Dla tumanów podobnych mnie: pozycje menu>artykuły>wyślij artykuł...

ps
Stronę mambo.pl wynalazłem przeglądając to forum

zwiastun
26-08-2009, 20:13
Ni rozśmieszaj! Strona mambo.pl to obecnie jakaś reklamówka z linkami w Kosmos, zaparkowana pod tą nieużywaną domeną przez kogoś, kto zwietrzył jak mu się zdało interes!

Dylek
26-08-2009, 21:26
moze mambopl.com (http://www.mambopl.com)? ;)

MagicWawa
26-08-2009, 22:09
Przepraszam, że tak offtop, ale jak będziemy pisać mambo.pl czy mambopl.com, to faktycznie nikt nic nie będzie wiedział i nawet Joomla nie będzie działać. VWBIGFAN zlituj się.